נוסעים לטורקיה בנתב"ג: נישאר בארץ

בעקבות האירועים והמשבר המחריף עם אנקרה, המטה ללוחמה בטרור פרסם היום אזהרת מסע חמורה מפני הנסיעה לטורקיה. הציבור לא המתין לאזהרה הזו ולאורך כל היום נרשמו ביטולי הזמנות - גם ברגע האחרון לפני העלייה למטוס. כך זה נראה היום בנתב"ג

הישראלים מצביעים ברגליים: נוסעים רבים שהגיעו היום לנמל התעופה החליטו לחזור על עקבותיהם וביטלו את הטיסה לטורקיה ברגע האחרון. התגברות הדיווחים על המתיחות הגוברת בין אנקרה לירושלים בעקבות העימות האלים בין צה"ל ומפגינים פרו-פלסטינים בלב ים, גרמו להם לא להמתין לאזהרת המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור.

אחת הנוסעות אף החליטה לבטל את הטיסה ולא לעלות למטוס - שניות לפני שהמטוס יצא מנמל התעופה. "שמענו רק עכשיו בטלוויזיה, לא ידענו מה קורה קודם", אמרה לחדשות 2 באינטרנט. "אז נישאר בנופש בארץ".

נוסעים אחרים שקרובי משפחתם גרים בטורקיה הביעו חשש גדול יותר מהמצב. אחת הנוסעות התקשתה לדבר מרוב דאגה. "אני לא יודעת מה המצב שם, יש לי ילדים שם ואני מרגישה שקשה לי".

החלטתם לבטל את נסיעתכם? אתם זכאים לקבל את כספכם בחזרה

על פי המקובל בחברות הנסיעות, אנשים שכבר הזמינו טיסה לטורקיה ורוצים לבטל את נסיעתם זכאים לקבל את כספם בחזרה. הבעיה היא עם אנשים שנמצאים כעת בטורקיה ורוצים להקדים את חזרתם לארץ. במקרה כזה, הדבר תלוי בביטול של נוסעים אחרים בגלל שהמקומות על המטוס מוגבלים. בינתיים ממליצים במשרד התיירות למטיילים בטורקיה להישאר בקרבת המלון ולא להסתובב במקומות הומי אדם עד יעבור זעם.

במטה ללוחמה בטרור ממליצים כעת לישראלים העומדים לצאת לטורקיה לדחות את נסיעתם "עד להתבהרות המצב". בנוסף, קוראים במטה לאלה השוהים במדינה להישאר באתרי מגוריהם, להימנע משהייה במרכזי הערים ובאתרי הפגנות ולעקוב אחר ההתפתחויות בשל חשש להחמרת המצב. 

"בשלב זה מתקיימות הפגנות שקטות יחסית סביב נציגויות ישראל באיסטנבול ובאנקרה כאשר המשטרה הטורקית מקיימת שליטה במצב", נכתב בהודעה. "מציאות רגישה זו עלולה להתפתח להתפרצויות אלימות נגד ישראלים".

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק