גם הכדורגל סובל מהתקרית בלב ים

משחק הידידות בין נבחרות הנוער של ישראל טורקיה בוטל בעקבות תקרית המשט בלב ים. "ההתאחדות מצרה על עירוב פוליטיקה בספורט וסבורה כי ניתן היה וצריך היה לקיים את המשחקים", נכתב בהודעת ההתאחדות הכדורגל הישראלית. המשחק היה אמור להתקיים כחלק מהכנה לאליפות אירופה באוקטובר

קיבלו גול עצמי: משחק הידידות בכדורגל שהיה אמור להתקיים היום בשעות הצהריים בין נבחרות הנוער של ישראל וטורקיה לא ייערך היום, לאחר שממשלת טורקיה הורתה לנבחרת הטורקית לשוב חזרה לאנקרה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים על התקרית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שתי הנבחרות היו אמורות להיפגש למשחק הידידות בנס ציונה בשעה 17:00. המשחק היה אמור להיות חלק מההכנה לקראת משחקי אליפות אירופה שצפויה להתקיים בחודש אוקטובר. גם המשחק הנוסף בין שתי הנבחרות שתוכן ליום רביעי בוטל.

בהודעת ההתאחדות נכתב כי המשלחת הטורקית קיבלה הנחיה מיידית לחזור לטורקיה ולא לקיים את משחק הידידות מול ישראל. מבירור שערכה התאחדות הכדורגל הישראלית עם ההתאחדות הטורקית עלה כי ההחלטה להחזיר את הנבחרת נבעה משיקולים פוליטיים.

לא התקרית הראשונה

"ההתאחדות מצרה על עירוב פוליטיקה בספורט וסבורה כי ניתן היה וצריך היה לקיים את המשחקים", נכתב בהודעת ההתאחדות. "ההתאחדות תסייע לנבחרת הטורקית בכל צרכיה על מנת שתוכל לחזור ארצה בהקדם האפשרי".

זו לא התקרית הספורטיבית הראשונה בין ההתאחדות הישראלית לזו הטורקית. לאחרונה זעמו הטורקים על ישראל לאחר שאבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, לא הצביע בעד טורקיה כמארחת של טורניר אליפות אירופה בכדורגל בשנת 2016.

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות