"שחר כל כך אהבה את החיים"

משפחתה של שחר ביבס בת ה-21 מאריאל, שנחנקה למוות בליל שישי מטוסט שנתקע בקנה הנשימה שלה, עדיין לא מאמינה. "פתאום נהרס לנו העולם", אומר אביה בדמעות. "שחר הייתה ילדה חולה באפילפסיה, כל החיים היא הייתה צריכה להתמודד עם קשיים אבל עשתה הכל כדי להצליח". גם חבריה של שחר מתקשים לעצור את הדמעות: "זה פשוט הזוי"

"כל כך אהבה את החיים". שחר ביבס ז"ל (חדשות 2)

אביה, אמה ושתי אחיותיה של שחר ביבס בת ה-21 מאריאל, שנחנקה בליל שישי למוות מטוסט שנתקע בגרונה, עדיין מתקשים להאמין שטרגדיה כה נוראה פקדה אותם.

"פתאום נהרס לי העולם", סיפר בדמעות שלמה, אביה של שחר, לעיתון "ידיעות אחרונות". "שחר, שאותה כינינו 'ששי', הייתה נשמה טובה. כל החיים היא הייתה צריכה להתמודד עם קשיים אבל עשתה הכל כדי להצליח. גם בלימודים לא ויתרה לעצמה, היא ישבה, למדה והשקיעה".

"שחר הייתה חולה באפילפסיה והייתה קטנה ושברירית", אמר האב בכאב. "כשהיא נסעה להודו לפני כמה שנים מאד פחדנו, אחר כך שמענו שהיא פגשה ישראלית ששברה את הרגל והייתה לבד - אז במשך שבוע שלם שחר טיפלה בה. היא הייתה אהבת חיי, ופתאום היא נעלמה לכולנו". למרות מחלתה של שחר, במד"א מעריכים כי היא לא סבלה מהתקף אפילפסיה במהלך האירוע, ואין קשר בין המחלה לבין הטוסט שגרם למותה.

גם חבריה של שחר מספרים כולם על ילדה מקסימה שתמיד הייתה שם בשביל לעזור לכולם. "זה פשוט הזוי", אומרים החברים, "היא כל כך אהבה את החיים".

הטוסט נתקע בגרון - ולא יצא

האירוע הטרגי התרחש בליל שישי בסביבות השעה 21:00 בערב. שחר, סטודנטית בת 21 במרכז האוניברסיטאי באריאל המתגוררת בבית הוריה, הכינה לעצמה טוסט ואכלה אותו בשכיבה במיטתה בעודה לומדת למבחן. אלא שבשלב מסויים נתקעה פיסת טוסט בגרונה של הצעירה, והיא החלה להיחנק ולהכחיל. בני משפחתה, שעלו לחדרה כדי לקרוא לה לארוחת הערב, מצאו אותה ללא הכרה, ומיד הזעיקו למקום אמבולנס ותוך כדי פתחו בניסיונות החייאה כשאנשי מד"א מכווינים אותם בטלפון.

צוות של מד"א ירקון הגיע לבית כעבור כמה דקות והחל בפעולות החייאה והנשמה ממושכות. במשך זמן ממושך ניסו הרופא והפרמדיק להציל את חייה של הצעירה, בעוד בני המשפחה צופים במחזה באימה. בשלב מסויים אף הצליח הצוות הרפואי להוציא חתיכה גדולה של טוסט מקנה הנשימה שלה, אך לשווא – שחר לא הצליחה לחזור ולנשום בכוחות עצמה.

לאחר למעלה משעה נאלץ רופא מד"א לקבוע את מותה של הצעירה במקום, והאמבולנס פינה את גופתה מהבית. אביה, אמה ואחיותיה של שחר צפו במתרחש כל העת ומיררו בבכי.

"בני המשפחה החזיקו לה את היד ולא עזבו"

פרמדיק מד"א-ירקון שטיפל בשחר, מועאויה כבהא, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "עוד כשהיינו בדרך לבית הדרכנו את בני המשפחה איך לטפל בצעירה. למקום הגיעו שני צוותים של מד"א, אחד מהם ניידת טיפול נמרץ, וכשהגענו היא כבר היתה מחוסרת הכרה. ביצענו מאמץ החייאה ארוך וממושך, יותר משעה, כולל הנשמה, עיסוי לב ומתן תרופות. לאחר זמן מה גם הסרנו גוש בצק גדול שחסם את קנה הנשימה שלה באופן מוחלט, אבל זה כבר היה מאוחר מדי".

"זו טרגדיה נוראית", הוסיף הפרמדיק, "במהלך כל הזמן הזה בני המשפחה החזיקו את היד של הצעירה ולא היו מוכנים לעזוב. רק אחרי יותר משעה של החייאה הרופא נאלץ לקבוע את מותה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק