עודד קטש: לא נקמתי במכבי

זה מוזר להגיד מאמן האלופה על מישהו שלא מאמן את מכבי ת"א, אבל עודד קטש עשה את זה ובגדול. באותו יום שהיה אמור לסיים את חוזהו במכבי אם לא היה מתפטר, כתש קטש את הצהובים וזכה באליפות עם גליל גלבוע. "אין בי תחושת נקמה", אמר קטש, שיסיים את השנה החלומית שלו מתחת לחופה

עודד קטש זכה בעבר באליפויות, גביעים, ואפילו אליפות אירופה. אבל את ההישג של לקחת אליפות בקבוצה ישראלית שאינה מכבי הוא השיג רק אתמול, עם חבורת הלוחמים המוכשרת של הפועל גלבוע/גליל. קטש, שאימן בעבר את מכבי ת"א כמה חודשים לא מוצלחים, לא הרגיש כי "נקם" בקבוצה שממנה אולץ להתפטר.

"זו לא פעם ראשונה ששואלים אותי על מכבי", אומר קטש, "היו שם טעויות, שלי ושל אחרים. אני לקחתי אחריות. קטש הוסיף כי תהליך ההתאוששות שלו היה קצר, בניגוד למאמנים אחרים שעזבו את מכבי ללא תארים. "שמתי את זה מאחוריי", אמר קטש.

בדרך למכבי?

למרות שהיו בפיגור של שמונה נקודות במחצית המשחק, קטש ירד עם הקבוצה שלו רגוע לחדר ההלבשה. "אנחנו קבוצת הרבע השלישי הטובה בארץ", הסביר, "וידעתי שלרדת בפיגור מינימלי זה מצב טוב מבחינתנו. נתתי לשחקנים ביטחון ורצנו קדימה לניצחון", סיפר על הרגעים שהובילו את הקבוצה שלו לאליפות.

כאשר נשאל קטש על העתיד, שאולי יחזיר אותו קרוב לשמעון מזרחי ודיוויד פדרמן לעמדת מאמן מכבי, דחה את השמועות וההשערות. "אין לי תחושה שזה עומד לקרות בקרוב", אמר מאמן האלופה, "טוב לי בגלבוע גליל, סיימתי את העונה הזו בשיא מבחינתי. קטש גם התייחס לעובדה שקבוצתו לא תשחק בשנה הבאה ביורוליג, המפעל האירופי הבכיר, והסביר כי אין לקבוצתו תקציב, קהל ואולם בשביל להתחרות במסגרת זו.

"הייתה זו שנה חלומית מבחינתי", סיכם קטש, "גם אליפות, גם חתונה. האמת שלא האמנתי שאני אתחתן, מצד שני לא האמנתי שאזכה באליפות".

גלבוע/גליל אלופה - סיקור מיוחד

סנסציה: גלבוע/גליל זוכה באליפות

צפו: אלין ואלישי חוגגים את האליפות

רה"מ לקטש: זה ניצחון ענק