מה היה לראש הממשלה לומר לאלוף החדש?

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר היום מפריז למאמן אלופת המדינה בכדורסל גלבוע/גליל, עודד קטש ובירך אותו על הזכייה באליפות. "ניצחונכם על מכבי תל אביב נותן תקווה לקטנים ולפריפריה, וזה דבר מאוד חשוב", אמר נתניהו בשיחה

מי לא זוכר את שיחת הטלפון של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון למאמן מכבי תל אביב פיני גרשון, מייד אחרי זכייתה של מכבי תל אביב באליפות אירופה. קריאות ה"פיני, פיני" בטלפון, בזמן שגרשון כלל לא מצליח לשמוע את ראש הממשלה ייחרטו לעד בזכרוננו.

היום, ללא רעשי רקע ותקלות, התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לברך את עודד קטש, מאמן אלופת המדינה החדשה בכדורסל גלבוע/גליל, שגברה אמש במשחק דרמטי על מכבי תל אביב, לקחה ממנה את האליפות וגרמה לרעידת אדמה בכדורסל הישראלי.

נתניהו התקשר מפריז, שם הוא נמצא כעת במסגרת השתתפותו באירועי הצטרפותה של ישראל לארגון ה-OECD, ארגון המדינות המפותחות. "עוצמת ההישג שלכם מדהימה", אמר נתניהו לקטש. "מכבי תל אביב היא הקבוצה המפוארת ביותר שיש במדינת ישראל, והניצחון שלכם נותן תקווה לקטנים ולפריפריה - וזה דבר חשוב מאוד". קטש עצמו הודה לראש הממשלה על הטלפון המיוחד.ביום שאחרי הערב הענק, המשיכו גם היום בגלבוע/גליל לחגוג את האליפות ההיסטורית.

בפעם השנייה ב-3 שנים: מכבי לא זוכה באליפות

אמש נרשמה סנסציה בהיכל "נוקיה": גלבוע/גליל זכתה באליפות המדינה לאחר שגברה בגמר ה"פיינל פור" על מכבי תל אביב 77:90, אחרי מחצית שנייה מדימה של שחקניו של קטש. זוהי הפעם השנייה בשלוש השנים האחרונת שמכבי לא זוכה באליפות.

עודד קטש עשה את זה שוב לפיני גרשון. בשנת 2000 גנב קטש, אז במדי פנאתינייקוס היוונית, את גביע אירופה מפיני גרשון ומכבי תל אביב, ואמש הוא עשה את זה הפעם מעמדת המאמן. בעבור קטש הייתה זו גם סגירת מעגל: שנתיים אחרי שנזרק מאימון מכבי תל אביב, הוא חזר להיכל וזכה באליפות המדינה.

סנסציה בהיכל: גלבוע/גליל אלופת ישראל בכדורסל

צפו: אלין ואלישי חוגגים אליפות