אחרי השריפה הגדולה: שמורת גמלא תיפתח מחר למבקרים

הכבאים הצליחו רק הלילה לכבות את השריפה בשמורת הטבע, בתום 24 שעות של מאבק ממושך באש. הנזק הכבד: השריפה כילתה כ-70 אלף דונם של חורש טבעי. מחר תיפתח השמורה למטיילים ובמקום ייערכו סיורים

מלקקים את הפצעים - אך חוזרים לשגרה: שמורת גמלא שברמת הגולן תשוב להיפתח מחר למבקרים, כשתי יממות לאחר השריפה הקשה שהשתוללה בשטחה ואשר כילתה 70 אלף דונם של חורש טבעי. המבקרים אשר יגיעו למקום יוכלו להיכנס ללא תשלום, ובמקום יועברו סיורים מודרכים כרגיל.

הלילה הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט סופית על האש, לאחר כמעט 24 שעות של מאבק. עשרות צוותי כיבוי, מלווים במסוקים ובכוחות ביטחון נאבקו באש, שהתפשטה גם הודות למזג האוויר החם והאביך ששרר אמש ברחבי הארץ.

פיקוד הצפון יבדוק את נסיבות השריפה

ההערכה הרווחת היא כי הדליקה פרצה בעקבות תרגיל שערך צה"ל באזור, במהלכו נורה פגז אשר גרם להצתה. החיילים כיבו את האש תחילה, אולם לאחר עזיבתם את השטח היא שבה להידלק וגרמה לנזק הכבד. אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט הורה אמש על הקמתו של צוות בדיקה מיוחד, שיבדוק מה היו הסיבות לפרוץ השריפה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הורה לרשות שמורות הטבע והגנים להגיש תלונה במשטרה בנושא, ובמקביל קרא לרמטכ"ל גבי אשכנזי לפתוח בחקירת מצ"ח שתבדוק את ההתנהלות שהובילה לפרוץ השריפה.