סנסציה: גליל/גלבוע אלופת ישראל בכדורסל

בסיומו של משחק מדהים בהיכל "נוקיה", גברו חניכיו של עודד קטש על חניכיו של פיני גרשון וניצחו בגמר ה"פיינל פור" 77:90. מחצית שנייה ענקית של גליל החזירה את האליפות לצפון - 17 שנה אחרי שפיני עשה את זה למכבי. קטש שוב ניצח את גרשון

סנסציה בהיכל: גליל/גלבוע זכתה הערב באליפות המדינה בכדורסל לאחר שגברה בגמר ה"פיינל פור" על מכבי תל אביב 77:90 בסיומו של משחק דרמטי בהיכל "נוקיה". מחצית שנייה מדהימה של שחקניו של עודד קטש הסתיימה בהיסטוריה. האדום הניף את צלחת האליפות באולם הצהוב. זו הפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות שמכבי לא זוכה באליפות.

עודד קטש עשה את זה שוב לפיני גרשון. בשנת 2000 גנב קטש, אז במדי פנאתינייקוס היוונית, את גביע אירופה מפיני גרשון ומכבי תל אביב, והיום הוא עשה את זה הפעם מעמדת המאמן. בעבור קטש הייתה זו גם סגירת מעגל: שנתיים אחרי שנזרק מאימון מכבי תל אביב, הוא חזר להיכל וזכה באליפות המדינה.

הצליחה לשמור על ההפרש

מכבי דווקא פתחה טוב את המשחק ושמרה על פער של שש עד שמונה נקודות. במחצית היא ירדה ביתרון 50:42, אך גליל/גלבוע עלתה קבוצה אחרת ברבע השלישי. היא עשתה ריצה מדהימה, שיתקה את מכבי בהגנה וירדה ביתרון ארבע נקודות בסיום הרבע השלישי.

הרבע הרביעי נמשך באותה מגמה. גליל/גלבוע השקיעה בצורה מדהימה בהגנה, לחצה על מכבי שנלחצה ולא הצליחה לקלוע - וברחה ל-10 נקודות הפרש. מכבי עוד השמיעה קולות של חזרה למשחק - אך גליל/גלבוע עמדה בלחץ והצליחה לשמור על ההפרש.

"אני לא יודע מה לומר. בשתי הדקות האחרונות, חשבתי רק על אבא שלי. אני מנשק את כל המשפחה", אמר בהתרגשות קטש. "זו המתנה הכי גדולה שהייתי יכול לתת לאבא שלי. הופענו למשחק, היה לנו ברור ברבע הראשון שאנחנו לא הולכים להפסיד את המשחק. אמרתי לשחקנים שעדיף להיות בפיגור שמונה נקודות מאשר יתרון חמש נקודות".

"כיבדנו את מכבי, ידענו שמכבי זו מכבי", אמר אלישי כדיר, שחקן גלבוע/גליל. "אני שמח שבסופו של דבר, הכדורסל ניצח. בדקות האחרונות שיחקנו יותר טוב. אנחנו אלופים וההרגשה מדהימה".

"זה חלום שאני חולם כבר חצי שנה. אמרתי לשחקנים ולעודד קטש לפני המשחק שאנחנו הולכים לעשות את זה", אמר גל מקל שחקן גלבוע/גליל ששיחק העונה במכבי תל אביב. "האמנו, לא פחדנו, אנחנו גברים. זה פשוט מדהים. זו הייתה שנה מלאה בעליות וירידות. היו רגעים קשים, אבל יש מישהו למעלה שפיצה על הכל וזה רגע מדהים".

הלם במכבי; פיני: "לא יודע אם אמשיך"

""מרגישים טעם של החמצה", סיכם יו"ר מכבי תל אביב העו"ד שמעון מזרחי. "הקבוצה ששיחקה טוב יותר במחצית השנייה ניצחה". על המשך דרכו של מאמן הקבוצה, פיני גרשון, בעונה הבאה לא הסכים מזרחי להתייחס אך ההערכות הן כי גרשון ימשיך בקבוצה, בהתאם לחוזהו.

"גליל שיחקו טוב יותר בחצי השנייה. אני מאחל להם בהצלחה, מגיע להם. כל הכבוד", אמר אחד מבעלי מכבי תל אביב דיוויד פדרמן. "צריך להבין כי אם תימשך שיטת הפיינל-פור, נפסיד את האליפות אחת לשנתיים-שלוש".

"אני מברך את גלבוע/גליל. התכוננו, שיחקנו חזק אבל בשיטה הזו זה סיכוי של 50-50 לזכות באליפות", סיכם שחקן מכבי תל אביב דריק שארפ. "אני לא יודע אם אשאר במכבי בעונה הבאה", אמר הערב פיני גרשון. "אם אני מסתכל על הסטטיסטיקה של המשחק, אני רואה שהפסדנו לא בגלל מהלך כזה או אחר. גליל היו יותר טובים מאיתנו ב-50%".