אזור הבקעה: 31 נוסעים נפצעו בינוני וקל בתאונת אוטובוס

אוטובוס שנסע באזור הבקעה הדרדר לבור בעומק של שני מטרים במהלך הנסיעה, כנראה בעת ביצוע פנייה חדה. בתחילה היה קיים חשש לאירוע רב נפגעים, ואולי אף להרוגים, אך לאחר שהגיעו למקום כוחות ההצלה התברר שמדובר בפציעות קלות לרוב

שוב תאונת אוטובוס, הפעם בבקעה: כ-31 בני אדם נפצעו בתאונת דרכים לאחר שהאוטובוס בו נסעו התהפך במהלך נסיעה. ממד"א נמסר כי מרבית הפצועים במצב קל, למעט תשעה שנפצעו בינוני. כוחות כיבוי שהגיעו למקום חילצו שני נוסעים שהיו לכודים בתוך האוטובוס.

ממשטרת מחוז יהודה ושומרון נמסר כי ככל הנראה איבד נהג האוטובוס על השליטה ברכב בעת שביצע פניית פרסה חדה והתהפך על צידו. נוסעי האוטובוס, שיצא מכיוון רמאללה, היו ערבים ישראלים ופלסטינים שהוסעו לאחד היישובים באזור.

התאונה אירעה סמוך לשעה 23:30. בהתחלה היה חשש לאירוע רב נפגעים וייתכן שאף הרוגים, אך לאחר שכוחות מד"א ומשטרה הגיעו למקום התגלה כי נמנע אסון כבד. עוד נמסר מהמשטרה כי נפילת האוטובוס על החול היא שריככה את המכה ומנעה פציעות קשות יותר.

רק בשבוע שעבר אירעה תאונת דרכים קטלנית בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל, כשאוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר שעמדה בשולי הכביש - תאונה שהביאה למותם של חמישה. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר נהג המשאית כאמל טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

"ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".