חשד: צעיר הכיר נשים באינטרנט וגנב מהן

האם הגבר בתמונה נראה לכם מוכר? רותם מזרחי בן 27 מרמת גן, חשוד שהונה מספר רב של נשים שפגש באתרי היכרויות באינטרנט. על פי החשד הוא התחזה לאדם אחר, פיתח מערכות יחסים עם צעירות וגנב מהן כספים. "זה כואב וזו צלקת נפשית נוראית מעבר לכל הנזק הכספי והחומרי שהוא שולי", מספרת אחת הקורבנות. צפו בראיון המלא

סתיו (שם בדוי), בת 28 מהצפון, חשבה שהכירה את גבר חלומותיה - ואז גילתה שאהוב ליבה למעשה הונה אותה לאורך כל הדרך, התחזה לאדם שהוא לא באמת ולמעשה חי חודש שלם על חשבונה. גם מיכל (שם בדוי) בת ה-27 נפלה קורבן לאותו צעיר רמאי. החשש הוא כי צעירות רבות נוספות נפלו אף הן לתרמית.

"הכרנו ברשת חברתית", נזכרת סתיו. "הוא הציג את עצמו בתור רותם מזרחי, בן 27 מרמת גן, קצין יוצא שייטת וסטודנט לרפואה מתל אביב. יצאנו כחודש ולאחר מכן יצאנו לטיול בצפון, השכרנו רכב על חשבוני - ואז גיליתי שהוא החזיק את הרכב שלושה שבועות נוספים על חשבוני", היא מספרת.

בשלב מסוים הבינה סתיו שמזרחי הוא לא באמת מי שחשבה שהוא. "הבנתי שהוא שיקר לגבי איך שהוא הציג את עצמו. גם מבירורים שלי וגם מבנות שהגיעו אלי דרך הפייסבוק וסיפרו שהוא היה איתן במערכת יחסים ושיקר גם להן", אומרת סתיו. מזרחי, כך מתברר, לא בחל בשקרים ואף ניסה להשיג את רחמיה של סתיו כשסיפר לה שחברתו הקודמת, עימה יצא שבע שנים, נפטרה כתוצאה מסרטן, ושהוא עצמו מטופל בפוסט טראומה בעקבות סיוטים שנגרמו לו מהשירות בשייטת.

"חוץ מהרכב הוא גנב לי מהבית דברים וגם לשותף שלי, ובסך כולל של מאות שקלים", טוענת סתיו. "חברות שלו לשעבר אמרו לי שהן גילו שהוא משקר להן ושהוא השתחרר מהצבא על סעיף נפשי ושאין לו רישיון בכלל". גם באתר ההיכרויות חזר מזרחי להופיע, ולמרות תלונותיה של סתיו ודרישתה כי יסירו את חשבונו, המשתמש שלו הוסר אך חזר כעבור זמן מה.

"אני רוצה להגיד לו שיעזוב אותנו בשקט. זה כואב וזו צלקת נפשית נוראית מעבר לכל הנזק הכספי והחומרי שהוא שולי", פורצת סתיו בבכי. "אני מציעה לבנות אחרות לפתוח את העיניים, להיזהר, לא להיות נאיביות", היא אומרת ומוסיפה כי התגובה של המשטרה, אשר לטענתה אמרה שאין זה מעניינה, אכזבה אותה.

סתיו לא הייתה היחידה

גם מיכל (שם בדוי) נפלה בקסמיו של מזרחי וגם היא גילתה שהכל שקר. הם הכירו דרך אתר ההיכרויות, וגם לה סיפר שהוא סטודנט שנה רביעית לרפואה וקצין בשייטת. "הוא אמר לי פעם שאבא שלו נמצא בחו"ל ופעם אחרת על כך שהוא חולה בסרטן ונמצא בבית חולים", נזכרת מיכל. "על החברה הקודמת שלו הוא סיפר לי שהיא נפטרה מסרטן, אבל אצל חלק מהאחרות היא בכלל מתה בתאונת דרכים".

"הוא פשוט ממציא את כל הסיפור על עצמו והכל ממקום מאוד אמפטי, על ההתמודדות הקשה שהייתה לו בשלב הזה שכמעט שבר אותו", אומרת מיכל. "אני הרגשתי במבט לאחור שהוא ידע ללחוץ הנקודות הנכונות, כדי לקבל אמפטיה וליצור קרבה".

במהלך כל התקופה גם מיכל מצאה את עצמה מוציאה על מזרחי המון כסף. "הייתי משלמת על הפעילויות היקרות יותר", היא מספרת. "ככה תמיד יצא. אני תמיד הייתי באה לקחת אותו עם הרכב ומחזירה אותו".

מיכל ורותם יצאו כשלושה שבועות ובשבוע השני היא כבר התחילה לגלות סדקים בסיפורים שהוא מספר לה. "התחלתי לגלות שחלקים בסיפור שלו נראים לי פחות הגיוניים. התחלתי לבדוק עם אנשים שלומדים רפואה באוניברסיטת תל אביב, והבנתי שהם לא מכירים מישהו כזה", היא נזכרת.

"גם לגבי הסיפור של השייטת - דרך חברים הגעתי למישהו שהוא בגיל שלו, שבדק לי דרך קצינה בשלישות והתברר שהוא מעולם לא שירת שם", מוסיפה מיכל. "יש לו יכולות אישיות מאוד גבוהות. הוא בחור אינטיליגנט שמסוגל ליצור שיחה מאוד מעניינת", מעידה מיכל על מזרחי. "הוא מסוגל ליצור מהר מאוד אינטימיות ופתיחות. כל הבחורות שדיברתי איתן שקשרו איתו קשר, כולן בחורות אינטיליגנטיות ורציניות עם תואר ועבודה מסודרת".

רותם מזרחי: המצב הכלכלי שלי לא משהו

מאתר ההיכרויות נמסר שההנהלה עושה ככל הניתן כדי למנוע הסתננות גולשים אשר מניעיהם אינם טהורים: "מבדיקה שנעשתה, נמצא פרופיל אחד תחת השם רותם מזרחי אשר נרשם לאתר בדצמבר 2009. לאחר שנתקבלה פנייה מאחת הגולשות באתר כי נתוניו אינם נכונים, נערך בירור בנושא. בזמן הבדיקה נתקבלה תלונה נוספת מגולשת אחרת והוא הושעה באופן מיידי מן האתר. הודעה נשלחה לו על כך. מבדיקה נוספת שנערכה, נמצא כי הגולש פתח פרופיל נוסף תחת שם משתמש אחר. מיותר לציין כי גם פרופיל זה נסגר והופסק המנוי לאלתר".

ממשטרת ישראל נמסר כי נגד הצעיר עומדת תלונה, אך החשוד שדרוש לחקירה טרם אותר.

מרותם מזרחי עצמו נמסר: "אני יודע שעומדת נגדי תלונה וגם קיבלתי מכתב מאותה בחורה, והסברתי לה שכרגע המצב הכלכלי שלי עכשיו לא משהו, לאור המשכורת האחרונה שקיבלתי. כשיהיה לי את הכסף אחזיר לה. אני לא גולש ב"פייסבוק". כמו כן, לא זכור לי שהצעתי למישהי משהו. לגבי אתרי היכרויות - אני כלל לא חבר בהם. הבנאדם היחיד שיש לי עכשיו בחיים זה אני".

האם גם לכם יצא להיתקל בחשוד? כתבו לנו למייל האדום- mail@news2.co.il