נהג קו 361 של אגד שוחרר למעצר בית

גאנם בהג'ת, נהג קו 361 של אגד שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקטלנית השבוע בה נהרגו 5 בני אדם, שוחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים. במשטרה ובפרקליטות שוקלים: כתב אישום באשמת הריגה

בית המשפט השלום בעכו שיחרר היום למעצר בית של 10 ימים את גאנם בהג'ת, נהג קו 361 של אגד שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה השבוע, בה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו כ-30. בהג'ת שוחרר למעצר בתנאים מגבילים, ובמשטרה אומרים כי חקירת התאונה הקשה נמשכת.

השבוע הגיע בהג'ת לבית המשפט עם דמעו בעיניים. "הוא מודע לתאונה ולתוצאות הקשות", אמר עורך דינו באסל פלאח לחדשות 2 והוסיף כי הנהג לוקח את התאונה בצורה קשה ביותר. ייתכן שאת הבכי של הנהג אפשר היה למנוע, מאחר ורק עשרה ימים לפני התאונה הקטלנית נערך בירור לנהג גאנם, אחרי שאחד הבקרים של אגד נסע אחריו וצילם במשך 25 דקות ארבעה ליקויים.

בתמונה הראשונה נצפה הנהג חוזר במהירות מעקיפה תוך הפרעה למונית שנאלצה לבלום. בתמונה השנייה חותך הנהג את רכב המעקב. בהמשך הוא סוטה לימין, מחליף נתיב תוך סיכון מכונית אדומה, ולבסוף – מעבר מפתיע בין שני מסלולים שמסכן טנדר בנתיב הימני.

התמונות הללו צולמו בתחילת חודש אפריל. בסוף החודש הוא מוזמן לבירור, שבוע לאחר מכן הבירור נערך ובסופו חוזר הנהג לכביש, לאותו האוטובוס ולאותו הקו בדיוק. מה שאומר שגם באגד כנראה לא ראו בחומרה את העברות שבוצעו כאן.

בדוח הסיכום שהוגש לנהג נכתב: "דע לך כי מסיכום מעקב זה עולה כי אינך מבצע תכנון נסיעה על פי התחנות המוצבות לאורך המסלול, ולכן אתה נוסע באופן המסכן את הנוסעים באוטובוס וגם את הרכבים הנוסעים לצידך. זאת ועוד, עליך להקפיד לבצע תכנון נסיעה מתון ומחושב ולהימנע מלהיכנס למצבים מסוכנים!!".

בני משפחתו של גאנם הדגישו השבוע כי מעולם לא הוגש נגדו דוח תנועה, בהמשך שלפו גם תעודת הגדרה שקיבל במהלך שירותו במג"ב, אחרי שמנע פיגוע. במשטרה ובפרקליטות הוחלט להאשימו אותו בעבירת הריגה.

5 הרוגים ועשרות פצועים

בתאונה הקשה נהרגו לפחות חמישה בני אדם ונפצעו 27 בדרגות קושי שונות. מצבם של שבעה מהפצועים קשה וחמישה פצועים באורח בינוני. "לתאונה הקשה קדמה תאונה קלה", סיפר לחדשות 2 סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תנ"צ זוהר דביר. "רכב פרטי חלף בכביש ושיפשף את המשאית. נהג המשאית עצר לאחר כ-150 מ' לבדוק נזק ולאסוף פרטים. אוטובוס אגד התנגש בו והצד הימני של האוטובוס ממש חדר למכולה של הסמי טריילר. זאת הסיבה לכמות הנפגעים הגדולה".

כאמל טאהה, תושב הכפר כאבול שבגליל, שיחזר את שאירע: "ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

התאונה אירעה בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר אליה קשורה מכולה. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

התמונות מזירת התאונה באדיבות אתר האינטרנט www.hnn.co.il

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק