דוח אגד לנהג הפוגע: "נהיגתך מסכנת את הנוסעים"

גאנם, נהג האוטובוס הפוגע בתאונת הדרכים הקשה בצפון בה נהרגו 5 בני אדם, הגיע היום לבית המשפט בדמעות. אך ייתכן שהיה ניתן למנוע את הדמעות: בקר של חברת "אגד" ערך מעקב ותיעד אותו מבצע 4 עברות תנועה ב-25 דקות בלבד

שלושה ימים אחרי התאונה הקטלנית בצפון נהג אגד הגיע לבית המשפט עם דמעות בעיניים ועם הראש באדמה. "הוא מודע לתאונה ולתוצאות הקשות", אמר עורך דינו באסל פלאח לחדשות 2 והוסיף כי הנהג לוקח את התאונה בצורה קשה ביותר.

ייתכן שאת הבכי של הנהג אפשר היה למנוע, גם את מותם של חמישה נוסעים. רק עשרה ימים לפני התאונה הקטלנית נערך ברור לנהג גאנם, אחרי שאחד הבקרים של אגד נסע אחריו וצילם במשך 25 דקות ארבעה ליקויים.

בתמונה הראשונה נצפה הנהג חוזר במהירות מעקיפה תוך הפרעה למונית שנאלצה לבלום. בתמונה השנייה חותך הנהג את רכב המעקב. בהמשך הוא סוטה לימין, מחליף נתיב תוך סיכון מכונית אדומה, ולבסוף – מעבר מפתיע בין שני מסלולים שמסכן טנדר בנתיב הימני.

התמונות הללו צולמו בתחילת חודש אפריל. בסוף החודש הוא מוזמן לבירור, שבוע לאחר מכן הבירור נערך ובסופו חוזר הנהג לכביש, לאותו האוטובוס ולאותו הקו בדיוק. מה שאומר שגם באגד כנראה לא ראו בחומרה את העברות שבוצעו כאן.

שימו לב לסיכום הדוח שהוגש לנהג: "דע לך כי מסיכום מעקב זה עולה כי אינך מבצע תכנון נסיעה על פי התחנות המוצבות לאורך המסלול, ולכן אתה נוסע באופן המסכן את הנוסעים באוטובוס וגם את הרכבים הנוסעים לצידך. זאת ועוד, עליך להקפיד לבצע תכנון נסיעה מתון ומחושב ולהימנע מלהיכנס למצבים מסוכנים!!".

בני משפחתו של ראנם מדגישים היום כי מעולם לא הוגש נגדו דוח תנועה, בהמשך שלפו גם תעודת הגדרה שקיבל במהלך שירותו במג"ב, אחרי שמנע פיגוע. היום החליטו במשטרה ובפרקליטות להאשים אותו בעבירת הריגה. אבל נהג המשאית שחנה במקום אסור על כביש מהיר – הוא בינתיים חופשי.

5 הרוגים ועשרות פצועים

בתאונה הקשה נהרגו לפחות חמישה בני אדם ונפצעו 27 בדרגות קושי שונות. מצבם של שבעה מהפצועים קשה וחמישה פצועים באורח בינוני. "לתאונה הקשה קדמה תאונה קלה", סיפר לחדשות 2 סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תנ"צ זוהר דביר. "רכב פרטי חלף בכביש ושיפשף את המשאית. נהג המשאית עצר לאחר כ-150 מ' לבדוק נזק ולאסוף פרטים. אוטובוס אגד התנגש בו והצד הימני של האוטובוס ממש חדר למכולה של הסמי טריילר. זאת הסיבה לכמות הנפגעים הגדולה".

נהג המשאית: "עצמתי עיניים והחזקתי את ההגה חזק"

כאמל טאהה, תושב הכפר כאבול שבגליל, שיחזר את שאירע: "ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

התאונה אירעה בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר אליה קשורה מכולה. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

התמונות מזירת התאונה באדיבות אתר האינטרנט www.hnn.co.il

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק