טרנד חדש: הופכים את הדירה למלון מפנק

אם מדברים על בועת הנדל"ן, אז הנה עוד ניצול שלה: אחרי שפיצלו דירות, וסגרו מרפסות, הכל כדי להרוויח קצת יותר שכר הדירה - יש בעלי דירות שחושבים שאפשר להרוויח אפילו יותר השכרת הבית לטווח קצר. תשלום פר לילה. על דירות מלון בלב השכונות

יש לכם דירה שאתם משכירים? כמה כסף אתם מקבלים עליה בחודש? אם יש לכם דירה, בוודאי שמעתם על הטרנד החדש: בעלי דירות ברחבי הארץ משכירים את נכסיהן לתקופות קצרות ובכך מעלים את הרווחים.

כך למשל, אבישג קנתה לעצמה בית ואחרי שעיצבה אותו היא הבינה שהוא מזכיר לה צימר מפנק, רק שבמקום בגליל הוא נמצא בלב תל אביב. אבישג החליטה להשכיר את דירתה למבקרים המגיעים לחופשה קצרה בארץ. מהר מאוד היא גילתה שיש פה עסק לא רע בכלל.

הטרנד החדש הגיע לא רק לתל אביב. גם בנתניה השכילו בעלי הדירות להשכיר אותן לתיירים המבקרים בעיר. יוגב, בעל דירה מספר כי "זה יותר התעסקות אבל גם יותר משתלם - גם אם הבית עומד ריק, ההשכרה שלו בקיץ מחפה על ההפסדים".

מדובר כאן בכסף לא רע בכלל. מחיר ההשכרה מגיע למאות שקלים ליום ועל דירה שיכולתם לקבל עליה שכירות של 5,000 שקל אפשר להגיע ל-15,000 שקל בחודש מהשכרה לטווח קצר. אבל יש גם סיכונים כשהופכים את הבית הפרטי לחדר מלון. חובבי המזכרות לא חייבים ברזי יוקרה אלא גם מסתפקים גם במצעים פשוטים מישראל. ורדה יצחקי מספרת על משפחה אחת שלקחה את כל כלי המטבח.