הערב נדע מי תהיה האלופה: מכבי חיפה או הפועל ת"א

חיפה ראשונה עם 48 נק' - ויוצאת למשחק חוץ מול בני יהודה; הפועל שנייה עם 46 נק' - ויוצאת להר הגעש באצטדיון טדי. רק אלופה אחת תוכתר הערב בסיום המחזור האחרון של ליגת העל. למי ירעדו הרגליים ומי תשמור על קור רוח? התשובה לקראת 22:00 הערב

שחקני חיפה חוגגים. יחגגו גם הערב? (AP)

מכבי חיפה, הפועל תל אביב. פשוט מיותר לומר משהו מעבר לכך. שתי הקבוצות השלימו הכנותיהן לקראת 90 הדקות האחרונות של העונה, החשובות ביותר של העונה. בסביבות השעה 22:00 הערב נדע מי מהן אלופת המדינה בכדורגל לעונת 2009/10.

מה לא היה לנו בקרב האליפות המרתק הזה? יתרון מבטיח של חיפה בפסגה שקוצץ בגלל שיטת הליגה החדשה, ההעפלה למקום הראשון של הפועל לאחר הניצחון הסנסציוני בקריית אליעזר, וחזרתה של חיפה פעם נוספת לפסגה בשבוע שעבר. בהפועל התלוננו על חוסר ספורטיביות, במכבי מתחו ביקורת על שיטת הניקוד החדשה.

אך כל התירוצים הללו ייזרקו הצידה הערב, כששתי הקבוצות תעלנה למשחק האחרון שלהן העונה. מכבי חיפה במקום הראשון עם 48 נקודות, תתארח באצטדיון בלומפילד ביפו במשחק מול בני יהודה; הפועל תל אביב במקום השני עם 46 נקודות, תצא לשחק במקום האחרון בו הייתה מעדיפה לשחק במחזור הסיום של הליגה: אצטדיון טדי - מול בית"ר ירושלים.

במוקד ההתעניינות: בני יהודה

האפשרויות פשוטות מאוד: מכבי חיפה חייבת ניצחון הערב. כל תוצאה אחרת - יחד עם ניצחון של הפועל תל אביב, תעניק את האליפות לאדומים. על כן, מה הפלא שגיא לוזון, מאמן בני יהודה ושחקניו משכו את מרבית תשומת הלב השבוע? בהפועל דרשו בכל דרך אפשרית משחקני בני יהודה לנהוג בספורטיביות ולתת הכל במשחק. כעת נותר לראות אם בני יהודה, שהפסידה השבוע את גביע המדינה להפועל, באמת יתנו הכל על המגרש.

בהפועל מקווים שההתעסקות הרבה במשחק בבלומפילד לא תפגע בהם במשימה שהם עצמם צריכים להשלים - ניצחון על בית"ר, ועוד בירושלים. בעבור בית"ר, לא תהיה דרך טובה יותר לסיים את העונה הכושלת מאשר עם ניצחון על האדומים ולגרום לכך שהם לא יזכו באליפות.

עונה שלמה תתרכז לרגעי שיא ב-90 דקות, בשני אצטדיונים במדינה. בספורט כמו בספורט, מנצח יש רק אחד. מי תשמור על קור רוח ברגעי האמת? התשובות בסביבות השעה 22:00 הערב.