"כששמענו על התאונה ידענו שהוא שם"

היום נערכה הלווייתו של רב כלאי סלאח עבדאללה, אחד מחמשת הרוגי התאונה הקטלנית אמש בצפון. קרובי משפחתו של סלאח, תושב הכפר כיסרא שבגליל, השמיעו הבוקר ביקורת קשה כלפי חברת אגד, אשר לטענתם לא הייתה צריכה לאפשר לנהג להמשיך ולנהוג. "אם הדיווחים נכונים – הוא לא היה צריך לנהוג", אמרו לחדשות 2 באינטרנט

"כששמענו על התאונה ידענו שהוא שם", כך אמרו היום בני משפחתו של רב כלאי סלאח עבדאללה, איש שירות בתי הסוהר (שב"ס) שנהרג בתאונה הקטלנית אמש בצפון. עבדאללה בן ה-41, אב לארבע בנות ובן אחד, הובא היום למנוחות בכפרו כיסרא שבגליל בטקס רשמי של שירות בתי הסוהר.  בשעה 12:00 נערכה הלווייתו של קצין חיל האוויר סרן אביב אלדן בן ה-25.

"הוא היה אמור לצאת באחת וחצי מהעבודה, וכשהוא איחר - התחלנו לחשוד", הוסיפו ואמרו בני משפחתו של עבדאללה לאחר ההלוויה. לדבריהם, הם אף התקשרו לחברו הטוב, שוטר שב"ס אף הוא, שאמר להם כי סלאח ככל הנראה בין ההרוגים.

"הוא אהב את השב"ס ואהב עת הצבא", סיפרו בני המשפחה. "הוא היה בשב"ס מאז שסיים את הצבא ומאוד נהנה". כמו כן, עולים קולות היום בקרב בני המשפחה שמאשימים את חברת אגד בתאונה הקשה. "הם התרשלו בכך שלא השעו את הנהג, כי אם הדיווחים נכונים והנהג ביצע את העבירות שטוענים שהוא ביצע - הוא לא היה צריך להיות באגד", אומרים היום בני המשפחה. "הוא לא היה צריך להוביל יותר מ-50 אנשים לבתיהם".

מעצרו של נהג האוטובוס הוארך ביומיים

אסון האוטובוס: במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות תאונת הדרכים הקשה בצפון, בה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו 27 נוספים. בתום החקירה הראשונית גוברת ההערכה כי נהג קו 361 של אגד הוא שאחראי לגרימת התאונה הקטלנית. הנהג הובא בצהריים לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו, שם הוארך מעצרו ביומיים.

שמותיהם של חמישה מהרוגי התאונה - בהם גם קצין, חיילת ואיש שב"ס התרו אמש לפרסום: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב (21) מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

אמש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי נהג האוטובוס, צעיר בן 25 הנוהג רק שנה אחת על הכביש, הוזמן השבוע לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר. חלפו רק כמה ימים - ואותו הנהג היה אשם, כך נראה, בתאונה המחרידה בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו עשרות.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

התאונה הקשה בצפון - סיקור מיוחד:

5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

נהג האוטובוס ננזף על עבירות תנועה