בין ההרוגים בתאונה בצפון: קצין, חיילת ואיש שב"ס

חמש משפחות נאלצו להגיע הלילה לבתי החולים בצפון כדי לזהות את גופות יקיריהן. בין ההרוגים: זהר זהבי יצחק בן 56 מחיפה, סרן אביב אלדן בן 26 מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב בת 21 מצפת, אשר נידם בן 62 מצפת ורב כלאי סלאח עבדאללה בן 42 מהכפר כיסרא. המשטרה תאשים את נהג האוטובוס בגרימת התאונה המחרידה

אסון האוטובוס: במשטרה ממשיכים לחקור הלילה את נסיבות תאונת הדרכים הקשה בצפון, בה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו 27 נוספים. בתום החקירה הראשונית גוברת ההערכה כי נהג קו 361 של אגד הוא שאחראי לגרימת התאונה הקטלנית. הנהג מאושפז בבית החולים בנהריה במצב קל ונמצא בהלם, אולם עם זאת, הוא צפוי להיות מואשם בגרימת התאונה וצפוי כבר היום (שישי) להיות מובא בפני שופט.

בשעת לילה מאוחרת הותרו לפרסום שמותיהם של חמישה מהרוגי התאונה - בהם גם קצין, חיילת ואיש שב"ס: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב (21) מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

אמש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי נהג האוטובוס, צעיר בן 25 הנוהג רק שנה אחת על הכביש, הוזמן השבוע לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר. חלפו רק כמה ימים - ואותו הנהג היה אשם, כך נראה, בתאונה המחרידה בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו עשרות.

נהג המשאית: "עצמתי עיניים והחזקתי את ההגה חזק"

"לתאונה הקשה קדמה תאונה קלה", סיפר הערב לחדשות 2 סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תנ"צ זוהר דביר. "רכב פרטי חלף בכביש ושיפשף את המשאית. נהג המשאית עצר לאחר כ-150 מ' לבדוק נזק ולאסוף פרטים. אוטובוס אגד התנגש בו והצד הימני של האוטובוס ממש חדר למכולה של הסמי טריילר. זאת הסיבה לכמות הנפגעים הגדולה".

נהג המשאית כאמל טאהה, תושב הכפר כאבול שבגליל, שיחזר היום את שאירע: "ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".

"חשבתי שהוא רוצה לעמוד מאחוריי - ואז הרגשתי מכה"

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

התאונה אירעה בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר שעמדה בשולי הכביש. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקשה בצפון - סיקור מיוחד:

5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

נהג האוטובוס ננזף על עבירות תנועה