נהג האוטובוס ננזף השבוע על עבירות תנועה

לפחות 5 הרוגים ו-25 פצועים, בהם לפחות 7 קשה - זה קציר הדמים של התאונה המחרידה היום בצפון. מחקירת התאונה עולה כי נהג האוטובוס סטה ופגע במשאית שחנתה בצד, אך כעת מתברר כי לנהג הפוגע היו עבירות קודמות

פרסום ראשון: נהג קו 361 של אגד, שהיה מעורב יחד עם האוטובוס בתאונת הדרכים הקשה בצפון, ננזף רק השבוע על ידי מפקחיו, בגין עבירות תנועה שביצע.

הנהג, בן 25 ואשר נוהג רק שנה אחת על הכביש עם האוטובוס, לא שמר מרחק מרכב אחר - ובעקבות כך הוזמן השבוע לשיחת נזיפה ואזהרה. חלפו רק כמה ימים - והיום הוא היה אשם, כך נראה, בתאונה המחרידה בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו עשרות.

במשטרה ממשיכים לחקור מה גרם לתאונת הדרכים הקשה היום, בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו 27 בדרגות קושי שונות. מצבם של שבעה מהפצועים קשה וחמישה פצועים באורח בינוני. בשלב זה קשה לחקור את הנהג, משום שהוא שרוי בהלם. עם זאת, ההערכה במשטרה היא כי התאונה נגרמה כתוצאה מטעות אנוש של אחד הנהגים - ככל הנראה נהג האוטובוס שסטה לשוליים ופגע במשאית שחנתה בצד.

"לתאונה הקשה קדמה תאונה קלה", סיפר הערב לחדשות 2 סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תנ"צ זוהר דביר. "רכב פרטי חלף בכביש ושיפשף את המשאית. נהג המשאית עצר לאחר כ-150 מ' לבדוק נזק ולאסוף פרטים. אוטובוס אגד התנגש בו והצד הימני של האוטובוס ממש חדר למכולה של הסמי טריילר. זאת הסיבה לכמות הנפגעים הגדולה".

נהג המשאית: "עצמתי עיניים והחזקתי את ההגה חזק"

כאמל טאהה, תושב הכפר כאבול שבגליל, שיחזר היום את שאירע: "ראיתי במראה את האוטובוס מתקרב, והרגשתי שהוא עומד להיכנס בי", אמר לחוקרים שהגיעו לגבות ממנו עדות ממיטתו בבית החולים בנהריה - שם הוא מאושפז במצב קל. "עצמתי את העיניים והחזקתי חזק את ההגה. לא ידעתי מה לעשות. אחרי שהוא נכנס בי מאחורה קפצתי מהמשאית וביקשתי עזרה".

"האוטובוס כנראה סטה מהמסלול שלו", שיחזר טהה. "חשבתי בהתחלה שהוא רוצה לעמוד מאחוריי, ואז הרגשתי את החבטה הקשה. כל האנשים החלו לעזור וראיתי את מראות הזוועה". לדבריו, הוא כבר 19 שנה על הכביש - מבלי שנרשמה לו עבירת תנועה אחת.

התאונה אירעה בכביש 85, המקשר בין עכו לכרמיאל: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר אליה קשורה מכולה. עשרות אמבולנסים של מד"א, כוחות גדולים של משטרה ובנוסף כוחות חילוץ ומסוקים הוזעקו למקום ופינו את עשרות הפצועים לבתי החולים בצפון.

3 בתי חולים מטפלים בפצועים

במד"א אומרים כי 40 אמבולנסים במרחב הצפון גויסו לטיפול בתאונה, וכעבור זמן קצר הסתיימו מרבית פעולות החילוץ מהאוטובוס. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי ככל הנראה המשאית חנתה בצד הכביש, והאוטובוס מסיבה שאינה ברורה התנגש בה.

מרבית הפצועים הועברו לבית החולים בנהריה, אולם חלקם גם הגיעו לבית החולים רמב"ם בחיפה. חמישה מהפצועים כבר הועברו לבית החולים בצפת.  

בעקבות התאונה חסמה המשטרה את כל הכבישים באזור, ועומסי תנועה כבדים נרשמים באזור. "לצערנו מדובר בתאונה קשה מאוד", אמר הערב לחדשות 2 קצין מבצעים זק"א צפון, חזקי פרקש. "האוטובוס התהפך על צידו וחילצנו עשרות נפגעים, בהם שלושה הרוגים. שני הרוגים נותרו לכודים באוטובוס", אמר היום ישראל ליכטנשטיין מפקד זק"א כרמיאל.

התמונות מזירת התאונה באדיבות אתר האינטרנט www.hnn.co.il

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק