5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

תאונה מחרידה בכביש עכו-כרמיאל: אוטובוס נוסעים של אגד התנגש במשאית מסיבה לא ברורה. 5 בני אדם נהרגו ו-25 נפצעו, מתוכם לפחות 7 קשה, שפונו במסוקים. הערכה: האוטובוס סטה מנתיבו וגרם לתאונה הקשה

תאונת דרכים קשה בצפון: חמישה בני אדם נהרגו ו-27 נפצעו בדרגות קושי שונות, בתאונת דרכים בין אוטובוס נוסעים שככל הנראה סטה מנתיבו למשאית בצומת גילון, על כביש עכו-כרמיאל. מצבם של שבעה מבין הפצועים קשה וחמישה פצועים בינוני.

התאונה אירעה על כביש 85: אוטובוס של אגד התנגש במשאית סמיטריילר אליה קשורה מכולה. כוחות גדולים של מד"א, משטרה וכוחות חילוץ ומסוקים פעלו זמן רב במקום.

במד"א אומרים כי 40 אמבלונסים במרחב הצפון גויסו לטיפול בתאונה, וכעבור זמן קצר הסתיימו מרבית פעולות החילוץ מהאוטובוס. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי ככל הנראה המשאית חנתה בצד הכביש, והאוטובוס מסיבה שאינה ברורה התנגש בה.

נהג האוטובוס צעיר בן 25, עדיין שרוי בהלם ועל כן לא ניתן לתחקר אותו בשלב הזה. ייתכן שמדובר ברשלנות גדולה של אחד הנהגים, אולם בשלב זה עדיין לא ברור של מי מהם.

3 בתי חולים מטפלים בפצועים

זירת התאונה כולה פונתה מכל הנפגעים. מרבית הפצועים הועברו לבית החולים בנהריה, אולם חלקם גם הגיעו לבית החולים רמב"ם בחיפה. חמישה מהפצועים כבר הועברו לבית החולים בצפת.  

בעקבות התאונה חסמה המשטרה את כל הכבישים באזור, ועומסי תנועה כבדים נרשמים באזור. "לצערנו מדובר בתאונה קשה מאוד", אמר הערב לחדשות 2 קצין מבצעים זק"א צפון, חזקי פרקש. "האוטובוס התהפך על צידו וחילצנו עשרות נפגעים, בהם שלושה הרוגים. שני הרוגים נותרו לכודים באוטובוס", אמר היום ישראל ליכטנשטיין מפקד זק"א כרמיאל.

התמונות מזירת התאונה באדיבות אתר האינטרנט www.hnn.co.il