עליזה אולמרט יוצאת להגנת בעלה: אהוד לא ייעצר

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט השתתף בערב התרמה וסירב לענות לשאלות העיתונאים לגבי החשדות נגדו בפרשת הולילנד. רעייתו עליזה התייצבה לצדו והביעה אמון כי לא ייעצר

אחרי שתקף בשבוע שעבר בחריפות את התנהלות המשטרה, שמר הערב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על שתיקה בכל הנוגע לפרשת הולילנד, בה על פי החשוד הוא מעורב.

אולמרט הגיע יחד עם רעייתו עליזה לאירוע התרמה של עמותת "אור שלום" בתיאטרון הקאמרי בת"א וסירב לענות לשאלות העיתונאים. עליזה. לעומת זאת, ניצלה את ההזדמנות להגן על בעלה.

כאשר נשאלה הרעיה לגבי החשדות הכבדים נגד ראש הממשלה לשעבר והאם היא חוששת ממעצרו, השיבה בחיוך: "אני מאמינה ברשויות החוק שזה לא יקרה".

אולמרט: ציד מכשפות נגדי

ביום חמישי האחרון התייצב ראש הממשלה לשעבר בבית המשפט המחוזי בירושלים לרגל דיון בפרשת ראשונטורס והכחיש בתוקף את החשדות נגדו. "מעולם לא הוצע לי ולא קיבלתי שוחד משום אדם, לא במישרין, לא בפרשה זו או אחרת, בשום שלב בחיי", הדגיש אולמרט.

"העובדה שהיא שבמשך חודש ימים ויותר מתנהל מסע שאין דרך לטעות בו - ציד מאורגן. זהו ציד מכשפות ברוטלי אכזרי, מסוג שלא התקיים מעולם בישראל. השיא היה ביום ראשון אחרון, קצין בבית משפט אמר ששולה זקן החשודה העבירה לי מיליון שקל שוחד", אמר אולמרט".

עוד הוסיף ראש הממשלה לשעבר, כי "במשך שלושה שבועות לא שאלו אותי לא חקרו אותי, לא הגיעו אליי - כלום. הדברים כפי שאני יודע הם חסרי שחר, אין להם בסיס, שום עובדה שיכולה לתמוך בהם". אולמרט שאל "איך יכול לעלות על הדעת שקצין משטרה אומר דברים חסרי שחר וביסוס. כך או כך, לא יכול להיות שמסע ציד כזה מתנהל על ידי גורמים שרוממות החוק בגרונם והפרת זכויות אדם במעשיהם".

"מדובר בי, באשתי ובילדיי"

"לא חשוב אם אדם יזוכה - הוא אשם, הוא יחוסל. הוא הרוס, זו הדרך שבה מפרים את הכללים, דרכי ההתנהלות את כל שבהם משטר חוק ואנשים שרוצים לכונן משטר חוק צריכים להתנהל", אמר אולמרט והוסיף כי זהו מסע מתוכנן ומאורגן שלא יכול להימשך.

בתום דבריו ביקש אולמרט להגיד משהו באופן אישי: "מדובר בי, ברעייתי, משפחתי ילדיי, ההמולה המתלהמת חסרת המעצורים שלא מוותרת על שום ניסיון, כאילו סומנה מראש פועלים לחפש קמצוץ של מידע. השיא אתמול בערב עם הסיפור הנעלג על החקירה באמריקה. אני קורא וחושב: מעבר לתחושת הפגיעה והעלבון, הכעס והכאב. אני חושב לעצמי, לאיזה רמה נמוכה יכולים להדברים להגיע.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק