ענן האפר: חברות התעופה נערכות לביטול הטיסות

דאגה רבה בחברות התעופה לקראת הגעתו הצפויה של ענן האפר לשמי ישראל. עם זאת, מעריכים באל-על ובארקיע שהגעתו של הענן לא תגרום לביטול הטיסות. "לצערנו אנחנו למודי ניסיון, ואנחנו מקיימים כל הזמן הערכות מצב", אמרו בארקיע. באל-על שומרים על אופטימיות בהסתמך על המפות שהם מחזיקים בידם

מתח רב בנתב"ג ובמשרד התחבורה לקראת הגעתו של הענן הוולקני לישראל: ברשות שדות התעופה נערכים היום לתרחיש הגרוע מכל - הכולל את ביטול כל הטיסות היוצאות והנכנסות וסגירתו המוחלטת של המרחב האווירי האזרחי של ישראל.

דוד מימון, סמנכ"ל לקוחות באל-על, ניסה להרגיע בשיחה עם ערוץ החדשות את תושבי מדינת ישראל שאמורים לטוס הלילה ובימים הקרובים לחו"ל. "אני לא חושב שהבהלה במקומה", אמר, "לפי המפות שאנחנו מחזיקים בידינו, גם אם ענן האפר יגיע הוא לא יגרום לביטול טיסות". עם זאת הוסיף מימון כי עדיין ישנו סיכוי שענן האפר יגרום לביטול טיסות, וכי החברה עוקבת בדריכות אחרי השינויים בתנועתו של ענן האפר הוולקני.

גם בחברת ארקיע, שטסה ל-16 יעדים ברחבי אירופה, אמרו כי הם עוקבים בדאגה אחרי הענן, אך כרגע נראה שהטיסות ימריאו הלילה כסדרן מנמל התעופה בן-גוריון. "לצערי אנחנו למודי ניסיון מהשבועות האחרונים, ואנחנו יודעים כיצד לתפקד במצבי משבר", כך אמר לערוץ החדשות דודו מחלב, משנה למנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר אווירי - סיקור מיוחד:

ענן האפר בדרך לישראל

תיעוד מיוחד: ענן האפר - מלמעלה

ענן האפר מאיים על איטליה וספרד

האו"ם: ענן האפר - סכנה בריאותית

המשבר האווירי הגדול מאז 11/9

ענן אפר וולקני מאיים על אירופה