איים באקדח צעצוע ורוסס בגז מדמיע

דיירים מכפר סבא המסוכסכים עם שכניהם רצו להפחידם ושלחו חבר עם אקדח צעצוע כדי לאיים עליהם שיפסיק להטריד אותם. אלא שלתוקף המזויף ציפתה הפתעה: בתם החיילת של השכנים שלפה גז מדמיע והחלה לרסס את פניו. התוקף אמנם נמלט, אך יתר בני המשפחה נפגעו גם הם מהגז, ופונו לביה"ח לקבלת טיפול רפואי. המשטרה פתחה בסריקות

איים באקדח צעצוע. ארכיון (רויטרס)

יש הרבה דרכים לסיים סכסוך ממושך בין שכנים: אפשרות אחת היא להיפגש ולדבר, אפשרות אחרת היא לשלוח עוגה כמחווה לפיוס. במקרה שאירע הערב בכפר סבא, אף אחת מהאפשרויות לא עלתה על הפרק.

עדיין לא ברור מה היה הרקע לריב המתמשך בין השכנים, אך הוא הוביל את בתו של אחד מהם לרעיון מקורי שחשבה שיסיים את הסכסוך אחת ולתמיד. היא גייסה למשימה חבר נאמן שנשלח לבית השכנים כשהוא מחזיק בידו אקדח צעצוע ואיים עליהם שיפסיקו להטריד את המשפחה השכנה.

אותו חבר נכנס לבית השכנים עם אקדח הצעצוע, אך נתקל בבתם החיילת שהפתיעה עם יוזמה משלה. מבלי לאבד זמן יקר היא שלפה את בגז המדמיע שהיא נושאת בתיקה והחלה לרסס את הצעיר המתחזה, לאחר שחשבה שהוא חמוש באקדח אמיתי. 

התוקף המזויף אומנם שמט את הצעצוע ונמלט מהמקום, אך החיילת המבוהלת ככל הנראה ריססה את הגז לכל עבר ופגעה גם ביתר בני המשפחה ששהו באותה עת בבית. בסופו של דבר ארבעה בני אדם פונו לטיפול רפואי ואושפזו במצב קל בבית החולים "מאיר" בעיר. ממשטרת כפר סבא נמסר כי המקרה נמצא בחקירה, אולם טרם נעצרו חשודים בפרשה.