צפו: כח הנדסה קרבית חילץ צנחן משדה מוקשים ברמת הגולן

חיילי הנדסה קרבית בסיוע מסוק של יחידת החילוץ 669 הוזנקו לסייע לצנחן רחיפה בשנות ה-30 לחייו שנחת בשוגג בשדה מוקשים בדרום הגולן. הצנחן חולץ מתוך שדה המוקשים באלונקה, ואז הועבר במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קל עד בינוני. צפו בתיעוד החילוץ

כוחות חילוץ גדולים הוזנקו בשעות הצהריים לסייע לצנחן רחיפה שנחת באזור שדה מוקשים, סמוך למבוא חמה שבדרום רמת הגולן. הצנחן, בשנות ה-30 לחייו, נפצע באורח קל אולם נאלץ להמתין בשטח לחילוץ מחשש שיעלה על מוקש.

סמוך לשעה 13:00 בצהריים התקבל דיווח במוקד מד"א-מרחב ירדן על צנחן רחיפה שנחת בשטח מסוכן. צוותים רבים של מד"א, יחידת החילוץ גולן וגם כוחות הנדסה קרבית בסיוע מסוק של יחידת החילוץ של חיל האוויר 669, יצאו למקום.

חיילי ההנדסה פינו אותו רגלית באלונקה

הצנחן, בשנות ה-30 לחייו, התקשר באמצעות טלפון הנייד להזעיק עזרה וכיוון את כוחות החילוץ כיצד להגיע אליו. לאחר כמה שעות של חרדה נכנס רגלית כח של חיילי הנדסה קרבית לתוך שדה המוקשים ופינה את הצנחן הפצוע על גבי אלונקה.

לאחר שחיילי ההנדסה הוציאו אותו מתוך האזור המסוכן, הועלה הצנחן על מסוק של 669 שהעביר אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה, במצב קל עד בינוני.

לפני חודש: צנחן נהרג ברמת הגולן

לפני חודש נהרג גבר כבן 40, לאחר שהתרסק עם מצנח הרחיפה שלו במורדות דרום הגולן. הוא המריא ממבוא חמה, המשמש אתר פופולרי לספורט אווירי זה, והתרסק באזור שדות קיבוץ האון, הסמוך לכנרת.

עוברי אורח שהבחינו במתרחש הזעיקו את כוחות ההצלה. צוות מד"א שהגיע למקום בסיוע של מסוק של להק תעופה החל בפעולות ההחייאה, אך נאלץ תוך זמן קצר לקבוע את מותו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק