התאונה בנגב: האב הגיע לקבל תשובות לכל השאלות

יש מעט, אולי מעט מדי, תאונות דרכים שנחרתות עמוק בזיכרון הקולקטיבי שלנו. התאונה שהתרחשה לפני חודשיים בצומת הנגב היא כנראה תאונה כזו. משפחת אטינסקי, שהגיעה לביקור מולדת בארץ ונמחקה כאילו לא הייתה. רק האב בראיין החליט אז שהוא לא יבוא למסע הלוויה, השבוע הוא חזר לראשונה לישראל

לפני כחודשיים החליטו בני משפחת אטינסקי: אפרת, נועם ויערי התינוק, להשאיר את אבא בריאן בבית ולהגיע ארצה לביקור מולדת. ארבעה ימים לפני הטיסה חזרה לביתם שבג'ורג'יה, ארה"ב, החליטו לנסוע עם אמה של אפרת, אסתר, לבקר חברים בקיבוץ רביבים. הייתה זו הנסיעה האחרונה שלהם. בצומת הנגב רכב צבאי פגע במשאית שהתנגשה ברכבם שעלה באש, הם נהרגו במקום.

בריאן, אבי המשפחה, לא היה שם כשהביאו את יקיריו למנוחות עולמים. "אני לא יכול לבוא לראות איך מכניסים את יקיריי לאדמה", אמר למשה גמליאל, אביה של אפרת. הצעד הזה אמנם עורר כמה סימני שאלה, אך סימני השאלה הוסרו השבוע, כאשר בראין הגיע ארצה לראשונה, כדי לפקוד את קברי יקיריו.

תלשו לי את המשפחה מהידיים

כאשר נשאל בראין על התקופה האחרונה, הוא מדבר בגילוי לב על הקושי הגדול בהתמודדות עם האסון. "התרופות עוזרות לי", סיפר בראין, "אני מרגיש כאילו מישהו לקח אותי לפלנטה אחרת, אני הייתי עם משפחה וידעתי את מסלול החיים שלי". בראין הוסיף כי הוא היה זה שנשאר בבית וטיפל ביערי הקטן כדי שאפרת תוכל להמשיך לעבוד על הדוקטורט שלה. "פתאום כל החיים שלי השתנו", הוא אומר, "תלשו לי את המשפחה מהידיים".

"ראיתי את הדודה שלי לוקחת את אבא שלי לשירותים, ומשם נשמעו צעקות", משחזר בריאן את הרגע בו הודיעו לו על מות אשתו ושני ילדיו. "אבא שלי ביקש ממני לשבת, ואז הוא אמר שאפרת, נועם, יערי ואסתר נהרגו בתאונת דרכים". אטינסקי יצא מביתו, כאשר כולם חשבו שהוא הולך להתאבד, הוא רק רצה להרגיש בחיים. "שכבתי בתוך הקור של השלג, רק כדי להרגיש בחיים".

לא יכולתי לראות את המשפחה שלי בתוך האדמה

לאחר מספר שעות התקשרו אחיה של אפרת ושאלו את בריאן האם הוא מתכוון להגיע להלוויה. התשובה הפתיעה את האחים, "אני לא יכול להגיע", אמר לאחים והסביר: "אני איזה שעה אחרי שכל המשפחה שלי מתה, אפילו אם רציתי, לא יכולתי להגיע ולראות מישהו שם את המשפחה שלי בתוך האדמה".

בריאן, שנמצא בטיפול פסיכיאטרי מאז התאונה, מרגיש קצת יותר חזק ולכן הגיע לארץ, כדי לקבל תשובות שעדיין לא קיבל על האסון. "כל המשפחה שלי נהרגה, ואין סיבה בעולם שמישהו יכול לנסוע בנתיב הלא נכון והוא לא עומד למשפט", תהה בריאן. "אני מדמיין איך המכונית עולה באש, ומי היה ער ואיך נועם ניסתה להציל את אחיה הקטן, עד שעלתה באש".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקטלנית בנגב: סיקור מיוחד

ממצאי החקירה הצבאית של התאונה הקטלנית

רגעי האושר האחרונים של ההרוגים

"האב לא יכול להגיע לארץ לקבור את ילדיו"

ארבעה הרוגים בתאונת דרכים בצומת הנגב