"לא יודעת אם אני יכולה להתמודד עם המוות"

המשטרה שחררה אתמול למעצר בית את הנערה הצעירה, חברתו של אריק רפאילוב, שנרצח במכה בראשו במוצ"ש, כשליווה אותה לביתה לאחר מסיבת ל"ג בעומר. בביתו של אריק, עדיין לא מצליחים לעכל את הטרגדיה הנוראה שפקדה אותם. "זה מאוד קשה ואני לא יודעת אם אני יכולה להצליח להתמודד עם זה", אומרת האם בראיון מיוחד

"אני עדיין לא מבינה מה קרה לו, מה עבר עליו באותו ערב במוצאי שבת. שמעתי שהחברה שלו נעצרה. זה מאוד קשה ואני לא יודעת אם אני יכולה להצליח להתמודד עם זה", כך אומרת היום מרים רפאילוב, אמו של אריק ז"ל שהוכה למוות על פי החשד, על ידי אביה החורג של חברתו בערב ל"ג בעומר. "אריק היה ילד טוב, היה לו לב טוב והרבה מאוד חברים", היא אומרת בראיון לתכנית "שש עם".

"אף אחד לא יכול להגיד על אריק מילה לא טובה", אומרת מרים, שראתה ראשונה את אריק מגיע לבית החולים, שם היא עובדת. "אני מתמודדת עם מצב מאוד קשה. אי אפשר לסבול את זה", היא מוסיפה בכאב.

מזה כחצי שנה מאושפז גם בעלה של מרים, אביו של אריק, במצב קשה בבית החולים. "גם מצבו של בעלי לא טוב בכלל. הוא לא יודע מה קרה לאריק, ואני מקווה שגם לא יידע", אומרת מרים.

גם האח מתקשה לעכל 

מותו של אריק רפאילוב בן ה-16 הותיר את בני משפחתו, ואת חבריו בבית הספר מקיף ג' בבאר-שבע, המומים. חלק מחבריו פגשו אותו במדורת ל"ג בעומר, שעות לפני שליווה את חברתו לביתה בפעם האחרונה.

אחיו של אריק, ישראל רפאילוב, עדיין מתקשה לעכל שאחיו לא ישוב הביתה. "הוא והנערה הכירו רק לפני חודש, אבל לא היו לו שום בעיות עם ההורים שלה, הם בקושי הכירו", סיפר השבוע רפאילוב.

ישראל מספר שהנערה לא יצרה קשר עם בני משפחתו מאז האירוע. "היא מפחדת, כי היא יודעת בדיוק מה קרה והיא יודעת איך אריק נרצח", סיפר האח. "הנערה סיפרה בשיחות עם אמא שלה ועם חברים שהאב החורג הכה את אריק בפטיש", זאת בניגוד לגרסת עורך דינו של האב שטוען שאריק הוכה באגרופים. על כך אומר האח: "משלמים לו הרבה כסף כדי להגיד את זה, אין שום סימנים שהייתה שם קטטה לפני כן".

"הוא בסך הכול עשה טובה וליווה אותה הביתה כדי לעזור לה ולוודא שלא יקרה לו שום דבר", סיפר ישראל, שהתקשה הבין מדוע בני משפחתה של הנערה השאירו אותו לשכב מחוסר הכרה במשך שעות. "רק בבוקר הם פינו אותו לבית החולים, למרות שהאירוע קרה בסביבות השעה שתיים בלילה".

האב כעס שבתו איחרה לחזור ממדורת ל"ג בעומר

במשטרה ממשיכים לחקור את האירוע הקשה. אמש נחקר גם צוות מד"א שהוזעק למקום ופינה את אריק לבית החולים. האב החורג של בת זוגו של אריק ואשתו עדיין שוהים במעצר בחשד למעורבות במעשה.

על פי החשד, זעם האב על בתו ובן זוגה בשל השעה המאוחרת בה שבו מהחגיגה ובמקום התפתח עימות בין רפאילוב לבין הוריה של חברתו. במהלך הוויכוח, כך לפי החשד, הכה האב החורג את הנער והוא צנח על הרצפה והתעלף במקום.

לאחר שהבחינו ההורים כי רפאילוב איבד את הכרתו, מיהרו בני המשפחה והעבירו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוגדר מצבו אנוש ואובחן כי הוא סובל מפגיעת ראש חמורה. לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק