מנכ"ל מד"א נתפס נוהג ב-150 קמ"ש

שוטרים שעצרו בשבוע שעבר בכביש 5 רכב שנהג ב-150 קמ"ש, נדהמו לגלות כי הנהג היושב בו הוא לא אחר מאשר מנכ"ל מד"א, אלי בין. בעקבות המקרה הוא צפוי לעמוד לדין בקרוב. מד"א בתגובה: "מדובר במקרה חריג"

מנכ"ל מד"א טס על הכביש (חדשות 2)

עוד מקרה שמביך את מד"א: אחרי שלפני חודשיים נתפס דובר הארגון עם תעודת שוטר מזויפת, בשבוע שעבר תפסו שוטרי משטרת התנועה נהג ש"טס" בכביש מספר 5 במהירות 150 קמ"ש. השוטרים עצרו את הרכב ונדהמו לגלות את מנכ"ל מד"א אורי בין נוהג ברכב.

לבין צפוי להתקיים שימוע ובעקבותיו העמדה לדין. ממשטרת התנועה נמסר כי מדובר באדם פרטי ולכן הם לא יכולים להתייחס לנושא.

ממד"א מסרו היום בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "המנכ"ל הינו נהג ותיק מזה עשרות שנים ומקפיד לנהוג בזהירות ועפ"י הוראות החוק. מדובר במקרה חריג".

לפני חודשיים: דובר מד"א נתפס עם תעודת שוטר מזוייפת

בחודש מרץ השנה נתפס דובר מד"א ירוחם מנדולה כשברשותו תעודת שוטר מזויפת. זה קרה ביום שישי בשעות הצהריים, על כביש 6, סמוך לטייבה. שוטר הבחין ברכב שנסע בכביש במהירות גבוהה.

הרכב סימן לשוטר לפנות את הדרך בעזרת סירנת חירום כחולה. השוטר החליט שהוא ימשיך בנסיעה אחר אותו רכב ולאחר כמה קילומטרים הבין שהדרך שבה נוהג אותו נהג שהפעיל את הסירנה אינה ככל הנראה נהיגה לצורך חירום.

בנוסף לכך, ניסה השוטר להבין אם יש אירוע חריג באזור ומשקיבל תשובה שלילית, החליט לעצור את הרכב. הרכב נעצר וממנו יצא מנדולה וזה הציג תעודת שוטר לאותו שוטר שעיכב אותו. לאחר בירור קצר, התברר שהתעודה שמחזיק דובר מד"א בידו מזויפת.

כשנשאל בשטח, לא סיפק מנדולה תשובות הולמות להחזקת התעודה והוחלט לזמן אותו לחקירה במשטרת טייבה. שם נלקחה ממנו גרסה שלפיה הוא חלק מכוחות ההצלה באירועים ביטחוניים ואירועים רבי-נפגעים ולכן התעודה הונפקה לו. לאחר מכן סיפק גרסה נוספת שלפיה ילדיו הם אלו שסידרו לו את התעודה, לנוכח רצונו להיות שוטר.

במשטרה החליטו לבדוק את גרסתו של הדובר מול הממונים עליו במד"א ומול הגורמים האחראים לכך ואז יוחלט על המשך טיפול. הדובר המבצעי של מד"א, זכי הלר, מסר בתגובה כי "מד"א עודכן בפרטי המקרה וכי יפעל בהתאם לתוצאות הבדיקה ולנוהלי הארגון".