בתום ההתפרעויות: גופת בן ה-9 פונתה

500 חרדים מזרם נטורי קרתא יידו אבנים בשעות הבוקר לעבר כוח משטרה כשניסו לפרוץ לדירה בבית שמש בו נמצא הבוקר במיטתו ילד בן 9 כשהוא ללא רוח חיים. המחאה הייתה בעקבות כוונת מד"א להעביר את הגופה לנתיחה. רופא בדק אותו בתיווך זק"א וקבע שאין צורך בנתיחה והמהומות נרגעו

שוטר ורופא נפצעו קל במהומה שפרצה הבוקר בבית שמש כש-500 חרדים מהפלג הקיצוני של נטורי קרתא החלו להתפרע בעקבות הכוונה לנתח את גופתו של ילד בן 9 שנמצא הבוקר במיטתו ללא רוח חיים. ככל הנראה נפצע השוטר מאבן שהושלכה לעברו והרופא נפגע מגז מדמיע. המשטרה עצרה שני מתפרעים להמשך חקירה. בנוסף, כל הצירים לכיכר השבת בירושלים נסגרו עקב הבערת פחים במקום במחאה.

מאוחר יותר, בתיווך זק"א, רופא בדק את הילד חיצונית וקבע שאין צורך בנתיחת הגופה. לאחר מכן נרגעו הרוחות והילד הובא לקבורה בשעה 17:00.

נמצא במיטתו ללא רוח חיים

הבוקר אירעה טרגדיה בבית שמש כשילד חרדי בן 9, תושב העיר, נמצא במיטתו על ידי בני משפחתו כשהוא ללא רוח חיים. צוות נט"ן שהוזעק למקום ביצע ניסיונות החייאה ממושכים בילד, אך נאלץ לבסוף לקבוע את מותו.

"הילד נמצא במיטתו כשהוא לא מגיב וללא דופק ונשימה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט איליה דובנר, דובר מד"א ירושלים. "הוא היה בריא בדרך כלל. הוא פשוט הלך לישון ולא התעורר. טיפלנו בו במיטתו, חיפשנו ולא מצאנו שום דבר", הוסיף דובנר וסיפר כי העניין הועבר לחקירת המשטרה.

מיד לאחר היוודע דבר מותו של הילד פרצה מהומה בבית שמש סמוך לבית משפחתו בעקבות הכוונה לקחת את הגופה לנתיחה שלאחר המוות. כ-500 מפגינים התקהלו במקום, יידו אבנים וניסו לפרוץ לדירה. השוטרים שהגיעו למקום החלו להכות את אחד המתפרעים ולמקום הוזעקו כוחות רבים. גם ראש העירייה משה אבוטבול הגיע לזירה בניסיון להרגיע את הרוחות.

"זו הייתה סיטואציה קשה", תיאר ד"ר מיכאל הרמן, רופא מד"א שנפצע באירוע. "יש תחושת קונפליקט. אנחנו באים לעזור - ונתקלים בתגובה עוינת". ד"ר הרמן סיפר כי לאחר שקבע את מותו של הילד וביקש לעזוב את המקום חסם ההמון שהתקהל את היציאה מהדירה. "לא יכולתי לצאת", שחזר. לבסוף פונה הרופא בליווי כוח משטרתי ואז ריססו לעברו המתפרעים גז מדמיע. בעקבות התקיפה טיפלו אנשי נט"ן ברופא ומצבו כעת טוב.