הסופרת טוענת: "משפחת שליט גנבה ממני"

בזמן שבני משפחת שליט עסוקים במאבק להשבת הבן, תובעת מהם הסופרת שלי אלקיים להתחלק עמה ברווחי הספר שכתב גלעד, ולטענתה נגנב ממנה. "זכותו להיות חופשי כמו שזכותי להיות הבעלים של יצירותיי", היא מדגישה. צפו בריאיון

כשהיה גלעד שליט בן 11 הוא כתב ספר בשם: "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה". אחרי שנפל בשבי החמאס, המשפחה שלו הוציאה לאור את היצירה שזכתה להצלחה עצומה. עכשיו טוענת סופרת הילדים שלי אלקיים כי משפחת שליט גנבה ממנה את הסיפור ודורשת חלק מהרווחים.

"הגעתי למצב שאני לא יכולה לשתוק יותר", טוענת אלקיים ,מחברת הספר "כשהנחש והעכבר נפגשו לראשונה" שיצא לאור לפני כ-30 שנה. "שלוש שנים שתקתי משום שידעתי שאי אפשר לפתוח את הנושא בגלל שזה יעורר כעס בציבור, אבל הציבור חכם".

בעמוד הראשון של הספר אמנם נכתב כי ""הסיפור נכתב בהשראת יצירתה של שלי אלקיים", אך את המחברת זה לא מספק. "זו יצירה שלי, שאני כתבתי. הם גנבו לי את הספר", היא מתעקשת ומבקשת להתחלק בתמלוגים.

אלקיים מדגישה כי היא בעד שובו של החייל החטוף ומתפללת לשלומו. "יש לי חמלה, אני יושבת כבר שלוש שנים נמקה בכלא יחד עם גלעד", היא מציינת, אך עם זאת לא מוכנה לוותר. "הם צריכים לכתוב את היצירה של עצמם. אם אנחנו לא נכבד את זכויות יוצרים לא יהיה לגלעד לאן לחזור", סבורה הסופרת ומסכמת: "זכותו להיות חופשי כמו שזכותי להיות הבעלים של יצירותיי".

תגובת שמשון ליבמן, ראש מטה שליט:"גלעד כתב את הסיפור בהיותו בן 11. איננו חושבים שזכויותיה של שלי אלקיים נפגעו ויתרה מכך אנו מיוזמתנו מצאנו לנכון לציין על גבי הספר כי הוא נכתב בהשראתה, למרות שאיננו בטוחים בכך, מאחר שגלעד יושב במרתפי החמאס כבר ארבע שנים. כל הכנסות הספר מוקדשות לפעילות למען שחרורו של גלעד, ללא שום רווח אישי. צר לי ששלי אלקיים בוחרת לתקוף את משפחת שליט בשעה שבנה גלעד נמק במרתפי החמאס".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק