אבו-מאזן מנחם משפחתו של "שר היהודים"

מקורביו של מי שהיה "שר היהודים" ויועץ של יאסר ערפאת, קיבלו היום מכתב מיוחד מהיו"ר הנוכחי של הרשות הפלסטינית - אבו מאזן. הרב משה הירש, ממנהיגי "נטורי קרתא" מת השבוע. אבו מאזן דאג להביע את תנחומיו על לכתו של מי שהתנגד נחרצות לקיומה של "היישות הציונית"

ימים ספורים לאחר פטירתו של הרבה משה הירש, ממנהיגי הפלג הקיצוני "נטורי קרתא", קיבלו היום מקורביו מכתב תנחומים ממקור מפתיע. יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן ביקש להביע את תנחומיו ולשבח את פועלו של מי שהיה "שר היהודים" של ערפאת.

במכתב ששלח כותב אבו-מאזן: "קיבלתי בצער רב את הידיעה על מותו של החבר היקר, הרב משה הירש, מנהיג תנועת נטורי קרתא ומי שהיה יועצו של הראיס יאסר ערפאת. חייו היו מלאים נתינה מתמשכת ובמאבק צודק למען הצדק ומימוש החיים המשותפים של עמי האזור. מחזק את ידיכם ושולח את תנחומיי למשפחה ולכל הקרובים, מחמוד עבאס, אבו מאזן".

לבית משפחתו של הירש הגיעו אנשי פת"ח רבים לנחם, בהם גם עדנאן חוסייני, מושל ירושלים מטעם הרשות הפלסטינית.

הירש פעל נגד קיומה של ישראל

הרב משה הירש מת השבוע בתום התמודדות עם מחלה ממושכת. הירש עורר לא פעם זעם רב בקרב הציבור הישראלי לאחר שפעל נגד קיומה של מדינת ישראל. למרות חזותו החרדית, הוא נהג להיפגש תכופות עם מנהיג הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר עראפת, שאף מינה אותו לשר לענייני יהודים בממשלתו.

את דרכו השנויה במחלוקת נימק לא פעם בכך שהוא מתנגד להתגרות באומות, ובכך שחשוב לו להביע בפני העולם כולו, ובמיוחד כלפי הפלסטינים, כי הוא וחבריו מתנגדים ליישות הציונית בארץ ישראל. חברי הפלג שאותו הוביל, אף נפגשו לפני כשנה וחצי עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק