מהיום: תותר חניה בתחנות אוטובוס בסוף השבוע

נהגים שיתקשו במציאת חניה בסוף השבוע הקרוב לא יצטרכו להתאמץ יותר מדי. בחוק שנכנס הבוקר לתוקפו נקבע כי תותר חניית רכבים פרטיים בתחנות אוטובוס במהלך סוף השבוע, החל מ-20:00 ביום שישי ועד ל-16:00 ביום שבת. הסיבה: ניסיון נוסף להקל על מצוקת החניה בשעות שממילא התחנות אינן פעילות

מעכשיו, בסופ"ש החניה שלו היא גם החניה שלנו. אוטובוס של אגד (חדשות 2)

חדשות טובות לנהגים שסבלו עד היום ממצוקת חניה: החל מהיום בבוקר יהיה ניתן להחנות את הרכב בתחנות האוטובוסים, במקום בו שפת המדרכה צבועה בצהוב ובאדום, מיום שישי בשעה 20:00 ועד ליום שבת בשעה 16:00, וזאת מתוקף חוק חדש שאישרה הכנסת.

החוק, שיזם ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד וזאת מתוקף היותו יושב ראש ועדת הכלכלה, מתיר לראשונה את החניה באזורים אלו. עם זאת, יש לשים לב לתמרורים המדויקים באזור אשר עשויים להגביל את החניה.

בדברי החוק נכתב כי הוא אמור לסייע למצוקת החנייה, בעיקר בערים הגדולות. ח"כ אקוניס התבטא מספר פעמים בעבר כאשר אמר שמדובר בהצעת חוק שמרבית הציבור אמור להרוויח ממנה, וזאת מאחר שבממילא מרבית האוטובוסים אינם פעילים בשבת.

הצעת החוק זוכה להתנגדות נחרצת מצד חברות התחבורה הציבורית. אלו חוששות כי נהגים אשר יחנו את רכבם בסוף השבוע בתחנות האוטובוס לא יזיזו את רכבם עד למוצאי השבת ובכך יגררו מפגעי תנועה חמורים שיסכנו חיי אדם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק