צפיפות מסוכנת ברכבת של יום ראשון

כל מי שנוסע ברכבת כאן מכיר היטב את הבעיה. נסיעה בתחילת השבוע או בסופו, הופכת לסיוט בשל הצפיפות בקרונות עמוסי החיילים. ניסיון לפתור את הבעיה מביא לחילופי האשמות בין הרכבת לצה"ל - ומי שממשיך לסבול – הם כרגיל, הנוסעים

מי שנוסע הרבה ברכבת מכיר היטב את המצב הזה. ביום ראשון בבוקר החיילים בדרכם לבסיסים והרכבות מתמלאות - עד כדי כך שאין מקום לזוז. הפקח לא מצליח לעבור והנוסעים שוכבים על הרצפה, כל סנטימטר פנוי נתפס. לא מדובר באירוע בודד אלא בשגרת ימי ראשון, בדרך כלל ברכבות מצפון לדרום.

בגלל העומס הרכבות מאחרות. כדי לנסות לשנות את המצב ברכבת ישראל מוסיפים עוד קרונות אבל גם זה לא עוזר ואפילו מחמיר את הבעיה. הרכבת ארוכה מדי בשביל הרציף. לעבור לקרונות הקדמיים קשה, כי זה פשוט עמוס מידי והחיילים קופצים מהקרונות האחרונים, מהגובה.

יש דרך פשוטה מאוד לפתור את הבעיה. ברכבת ישראל פנו לצה"ל - ביקשו מהחיילים לא לצאת ביום ראשון בשעות העומס - שיגיעו שעתיים יותר מאוחר לבסיס. אבל בצבא מסרבים ודורשים תוספת תקציב של 30 מיליון שקלים כדי לדחות את הגעתם של החיילים לבסיס במספר שעות. בינתיים מי שימשיך לסבול, הם כמובן - הנוסעים.