היום: המדינה לובשת לבן למען החזרתו של גלעד שליט

מאות אלפי ישראלים התחייבו ללבוש היום לבן בקריאה לשחרר את גלעד שליט. 1,402 ימים אחרי שנחטף לשבי החמאס, נעשה ניסיון נוסף ויוצא דופן לגייס כמה שיותר אזרחים ליוזמה במטרה ללחוץ על מקבלי ההחלטות להחזיר את גלעד שליט הביתה

המדינה נצבעת לבן: מאות אלפי בני אדם בישראל ובעולם לובשים היום חולצה לבנה, במטרה להזדהות עם המאבק למען שחרור החייל החטוף גלעד שליט. היוזמה שתפסה תאוצה אדירה החלה לראשונה ברשת החברתית פייסבוק.

אוניברסיטאות, בתי ספר, גני ילדים, פוליטיקאים ואמנים רבים ייקחו יצטרפו היום לקריאה להשבתו של גלעד ויזדהו עם בני משפחתו המחכים לשובו כבר 1,402 ימים בהם הוא מוחזק בשבי חמאס.

אביו של החייל החטוף, נעם שליט, התרגש מהרעיון להקדיש לבנו "יום בלבן" ואמר "אנחנו מברכים על היוזמה. אני מקווה שזה צעד נוסף בדרך הארוכה להחזרת גלעד הביתה", אמר שליט לעיתון "מעריב". "זה מחמם את הלב שיש הרבה אנשים שנרתמים ואנו מודים לכולם", הוסיף.

"גלעד הוא הבן של כולנו"

היוזם של "יום בלבן" הוא אילן ספקטור, בן 21 מבאר שבע, שהחליט יום אחד כי עליו לפעול למען החזרתו של גלעד. ספקטור פתח קבוצה בפייסבוק ובה הרעיון להקדיש את היום לגלעד, ולהפתעתו יותר מ-400 אלף חברים הצטרפו ותמכו במהלך.

ראש מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, אמר היום לחדשות 2 כי "אני מניח שהיום, אולי במחאה התמימה ביותר בלבן, עם ישראל יוכיח שגלעד שליט הוא הבן של כולנו".

"אני חושב שכל יוזמה שנעשית בימים האלה שבאה מהאנשים הכי פשוטים, מהעם, מצעירים ומכל מגזר באוכלוסיה, זה שידור מאוד ברור היום לממשלה שלנו שצריך לקבל החלטות אמיצות וצריך להתקדם כי האירוע של גלעד הוא אירוע מכונן שישפיע מאוד על הערכים ועל הוויה של החברה הישראלית", טוען ליבמן.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק