"העצם המסתורי מבת-ים ממשיך לבעור"

יממה לאחר נפילת הגוף המסתורי בחוף הים בבת ים, עדיין לא ברור אם מדובר במטאוריט או במתיחה. משטרת בת ים תעביר היום את הסלע, שהמשיך לפלוט עשן במשך הלילה, לבדיקה במכון הגיאולוגי - שם תימצא תשובה לתעלומה שמסעירה את המדינה

אווירת המסתורין סביב העצם הבלתי מזוהה שנפל אתמול בחוף בת ים צפויה להתפוגג במהלך היום עם סיום בדיקתו במכון הגיאולוגי בירושלים. עד לבירור זהותו של החפץ הבלתי מזוהה, נראה שהוא ממשיך לייצר התעניינות רבה סביבו, במיוחד לאור העובדה שהוא המשיך לפלוט עשן גם לאורך הלילה והבוקר.

"מדובר בחפץ מוזר מאוד, הוא נראה ממש כמו משהו חי", סיפרו הבוקר גורמים במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. "מבחינה לא מקצועית של הדבר הזה, הוא נראה כמו משהו רך, שהמשיך לפלוט עשן וחום גם הבוקר, אחרי שעות שהוא בער אתמול".

גורמים מקצועיים במכון הגיאולוגי ממתינים להגעת הסלע שנחשד כמטאוריט, אך מביעים ספק רב שאכן מדובר בעצם שנחת על פני כדור הארץ מהחלל החיצון. "אני לא מכיר מקרים דומים בעבר. בכל מקרה, גם אם מדובר במטאוריט, הוא לא אמור לבעור עם הגעתו ארצה, ובטח שלא שעות אחרי הנחיתה".

במכון הגיאלוגי לא ממהרים להאמין לאבחנות וחושדים שמדובר במתיחה. "עד כה אנחנו ניזונים מהתיאורים בתקשורת, כיוון שעדיין לא בדקנו את הסלע בעצמנו, אך מניסיון, מטאוריט שנופל על פני כדור הארץ לא אמור להיות רך, ודומה יותר לסלע קשה בצורתו", הוסיף הגורם במכון.

הסיכוי למטאוריט קיים - אבל הוא אפסי

"לפי התיאורים אני מתקשה להאמין שמדובר במטאוריט. אם אכן מדובר במטאוריט, אין שום סיבה שהוא יבער או שיידלק, כנראה שמדובר בחומרים אחרים כמו זרחן לדוגמה", הסביר יגאל, פתאל, יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה בערוץ החדשות.

"כבר עם פרסום הכתבה הראשונה כששמעתי על התיאורים הבנתי שלא מדובר במטאוריט. התיאורים על פליטת העשן והבערה הנמשכת הבהירו לי שמדובר במשהו שנוצר על כדור הארץ", אמר פתאל. "הסיכוי שמטאוריט אכן ינחת על פני כדור הארץ קיים, אבל הוא אפסי. יש הרבה סימני שאלה מהסיפור הזה, אבל צריך להמתין לתוצאות בדיקת המעבדה כדי להבין במה מדובר".

"הוא כבה - ונדלק שוב"

היסטריה קלה נרשמה אתמול באחד מחופי הים מבת ים כשחפץ בלתי מזוהה, דמוי מטאוריט, החל לבעור לפתע על החוף. המצילים במקום, שהיו משוכנעים כי מדובר אכן במטאוריט, מיהרו להזעיק למקום את כוחות הביטחון.

"מצילים שלי דיווחו על אבן קטנה, מטאוריט שנפל מהשמיים והתלקח על הרצפה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלי הגדיש, מנהל מחלקת חוף הים בבת ים. "גם כשהכנסנו אותו למים הוא לא כבה. כעבור כמה דקות הוא כבה, אבל נדלק שוב", הוסיף הגדיש שמיהר לתפוס את המצלמה ולתעד את האירוע.

הגדיש הוסיף ואמר כי המצילים שהיו נוכחים באירוע לא ידעו כיצד לעכל את התופעה. "אחד המצילים לקח את זה ביד ולא ידע מה זה", הוא סיפר. "כשהחתיכה כבתה לקחנו אותה ושמנו אותה בתחנת ההצלה", אמר הגדיש שאף יצר קשר עם המכון הגיאולוגי על מנת שישלחו צוות לבדיקת האירוע.

לאחר זמן מה, סיפר הגדיש, יצר עימו קשר עמיתו מחוף הים בראשון לציון שסיפר כי אירוע דומה אירע שם בחודש שעבר, אז לאחר בדיקה במעבדה התברר כי מדובר בפסולת זרחן שנפלטה מאחד מבסיסי צה"ל באזור.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק