הרצליה: צעיר התעלם מהים הסוער וטבע למוות

אסון התרחש בחוף הפרצה, לאחר שצעיר כבן 18 נכנס יחד עם חברו לרחוץ בים תוך שהוא מתעלם מהעובדה שהים היה סוער במיוחד ובמקום אין מציל. הוא פונה לאחר מאמצי החייאה ארוכים על ידי צוות מד"א ירקון לבית החולים איכילוב בת"א שם נקבע מותו

צילום של מאמצי ההחייאה (חדשות 2)

לקראת פתיחת עונת הרחצה מדגישים המצילים כי ישנה סכנה לרחוץ בחופים לא מוסדרים, חופים שבהם אין שירותי הצלה. כנראה שהפעם, קיבלנו התרעה נוספת על חשיבותם ונחיצותם של המצילים ושל שמירה על כללי רחצה בטוחה בחופי הים.

בשעות הצהריים הגיע צעיר כבן 18 יחד עם חייו לחוף ים בלתי מוכרז, בין חוף הצוק הצפוני לחוף המרינה שבהרצליה, החוף שידוע יותר בשם - חוף הפרצה. לאחר ששהה עם חבריו על החוף, החליט אותו צעיר יחד עם חבר נוסף להתעלם מהסערה שבים ולהיכנס למים.

חברו שנכנס עמו לים הצליח להימלט, בעוד שהוא טבע ורק לאחר דקות ארוכות, כאשר ראשו הופיע פתאום מעל למים, הצליחו חבריו למשות אותו מן המים ולהעביר אותו לידי רופאים שהיו במקום וצוות מד"א שמיהר להגיע לחוף.

אחד מהעדי הראייה למקרה הטביעה, רופא במקצועו, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי כאשר הצליחו למשות את הצעיר מהמים, התברר מיד כי מצבו קריטי. "התחלתי לעשות לו החייאה, יחד עם חובשים שנמצאים במקום", סיפר, "קראתי למד"א וצוות שלהם הגיע במהירות למקום עם רכב שטח".

דובר מד"א ירקון הוסיף כי הפצוע פונה לאחר מאמצי החייאה מתקדמים במצב קשה מאוד לבית החולים איכילוב בתל אביב. שם נלחמו הרופאים על חייו במשך כשעה, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.