עובדת בביקורת הגבולות הוכרה כנכה בעקבות החתמת דרכונים

שוטרת בביקורת הגבולות קיבלה לאחרונה הכרה ממשרד הביטחון כנכה, לאחר שנפגעה בידה בעקבות חתימות מרובות על דרכונים. לטענת העובדת, היא אינה יכולה להשתמש בידה לאחר שנהגה להחתים לעיתים יותר מאלף דרכונים ביום

החתימה יותר מידי. ארכיון (AP)

תאמינו או לא, אבל גם החתמה קבועה של דרכונים בנמל התעופה יכולה לגרום לנכות. שוטרת אשר שירתה במשך שנים כבקרית גבול, הוכרה לאחרונה על ידי משרד הביטחון כנכה, לאחר שנפגעה בידה בעקבות החתמות רבות שביצעה.

העיתון "ישראל היום" פרסם הבוקר על סיפורה של י', שבמהלך עבודה נהגה להחתים בכל יום דרכונים של עוברים ושבים, מסמכים משטרתיים שמלווים אליהם וכרטיסי עלייה למטוס. לטענת י', כעבור זמן היא החלה לחוש כאבים ביד בימין בשל ההחתמות המרובות.

1,000 דרכונים ביום

י' מספרת כי הכאבים בידה ובכתפה החמירו ככל שהימים עברו, והיא אובחנה כסובלת מדלקת גידים. לדבריה, למרות המחלה סרבו מפקדיה לתת לה הקלות והיא נאלצה להמשיך בהחתמות. רק כעבור כשנתיים קיבלה י' פטור מהפעילות והוחלט כי היא אינה כשירה לשמש בתפקיד.

כעת מספרת י' כי היא אינה מסוגלת להשתמש כלל ביד ימין וכי היא אינה מסוגלת לבצע פעולות פשוטות. לדבריה, העובדה שהחתימה לעיתים יותר מ-1,000 דרכונים ביום הביאה למצבה הרפואי, והיא דרשה שיוענקו לה אחוזי נכות. בתגובה הכיר משרד הביטחון בנכותה ואמורים לקבוע בקרוב את גודל הפיצוי שיוענק לה.