יו"ר הכנסת לתמי ארד: "מבין ללבך אבל גלעד שליט הוא סמל"

טקס הדלקת המשואות של יום העצמאות נפתח בהקדשה מיוחדת של יו"ר הכנסת רובי ריבלין "לגלעד שליט ולשאר נעדרי ישראל", הצהרה שהכעיסה מאוד את רעייתו של הנווט השבוי רון ארד. "איך לא הבנתי שרון שלי ייטמן בחלקת 'השאר'", כתבה ארד. ריבלין בשיחה עם ערוץ החדשות: "מתנצל בפני כל אחד שפעל למען עם ישראל ולא הזכרתי"

יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שפתח את אירועי יום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל, הקדיש את הדלקת המשואה לגלעד שליט ול"שאר נעדרי ישראל". מי שנעלבה במיוחד מנוסח הנאום של יו"ר הכנסת היא רעיית הנווט השבוי רון ארד, שאומרת בציניות: "איך לא הבנתי שרון שלי ייטמן בחלקת 'השאר'".

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין היה הראשון להדליק את המשואה ליום העצמאות ה-62 למדינת ישראל. גאה ונרגש הקדיש ריבלין את המשואה לגלעד שליט ו"לשאר נעדרי צה"ל". מבחינתה של תמי ארד, רעייתו של הנווט השבוי רון ארד שנפל בשבי לפני 24 שנים, השמטת שמותיהם של "שאר הנעדרים" הייתה עבורה כמו "אגרוף בלב".

"יש בסך הכל שבעה נעדרים לצה"ל, והדבר היחיד שנותר לאנשים האלה הוא הוא השם שלהם", כתבה ארד במאמר שהתפרסם בעיתון 'כלכליסט'. "איך לא הבנתי שרון שלי, אבא של יובל, האיש שאני נושאת כל חיי הבוגרים בלבי בכאב, יאבד את שמו וייטמן בחלקת השאר. איך לא הבנתי שאחרי 24 שנים פג תוקפו של רון כמו גם של יהודה כץ, צבי פלדמן, זכריה באומל, גיא חבר ומג'די חלבי".

ריבלין בתגובה: גלעד שליט הוא סמל

בתגובה לדבריה של ארד, אמר יו"ר הכנסת בשיחה עם ערוץ החדשות כי הוא מבין ללבה ומקבל את טענתה של תמי ארד. "יחד עם זאת, באירוע כזה צריך להביא את הדבר שמדבר הכי הרבה הכי הרבה על הנושא, וגלעד שליט הוא הסמל לכל אותם הנעדרים. כשבאים להסביר לציבור, פעמים רבות משתמשים בסמל, וגלעד שליט מבטא את כאבה כמקורבת לנעדר ברמה הערכית".

"אפשר לדון בנושא האישי עד אין סוף, אבל לצערנו הרב ישנם רבים אחרים שמקום קבורתם לא נודע כמו בקרב לטרון לדוגמה", הסביר ריבלין. "לכן אני אומר שיש פעמים שבהם מחויב להזכיר את התמצית. אני מתנצל בפני כל אחד שפעל למען עם ישראל ולא הזכרתי אותו". ריבלין הוסיף כי הוא מזמין את ארד לפגישה בלשכתו בעקבות הדברים.

הווידאופדיה: רון ארד

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק