מי השחית קבר וסלל מעליו שביל?

מתברר שבישראל מקרי רשלנות פושעת לא פוסחים אפילו על המתים. תושבת כפר סבא שעלתה כמו בכל יום זיכרון אל קבר אחותה המנוחה - לא הצליחה למצוא אותו. לאחר כמה דקות היא גילתה לתדהמתה כי בשיפוץ שערכו בבית העלמין, סללו מעל הקבר שביל. בעירייה מתנצלים: "נעשתה טעות", חברה קדישא: "כנראה נשפך חומרי עבודה על הקבר"

רשלנות פושעת בבית הקברות: לפני כמה ימים, כשביקשה תושבת כפר-סבא לעלות לקבר אחותה, היא גילתה לפתע שהקבר נעלם ומעליו נסלל שביל. בחברה קדישא הגיבו: "כנראה שברח להם חומרי עבודה על הקבר בזמן שעבדו".

כמו בכל שנה, הגיעה רינה ברמי בבוקר יום הזיכרון לבית העלמין הצבאי בכפר סבא כדי לפקוד את קבר אחותה שמתה בשנות ה-50 ונקברה לצד אביה, חלל של המשטרה. אבל הפעם חיכתה לה הפתעה:  הקבר נעלם. במשך דקות ארוכות היא חיפשה את הקבר של אחותה - ולא מצאה. "כל שנה אני באה לכאן, אבל הפעם לתדהמתי גיליתי שאין קבר", היא מספרת.

רק לאחר שפנתה לעירייה ולחברה קדישא, הגיעו פועלים לשבור את השביל שמרוצף בחוסר רגישות מעל קבר האחות ומחק כל זכר לו. לאחר כמה דקות של חפירה מאומצת, התגלה הקבר של מרים מסלואי ז"ל.

"ברח להם חומר עבודה"

בתקופה האחרונה שיפצו את בית הקברות בסכום של מעל למיליון שקלים באחריות העירייה, חברה קדישא ומשרד הביטחון, אבל אף גורם לא יודע להסביר כיצד נעלם הקבר של מרים מסלואי. "כנראה שברח להם חומרי עבודה על הקבר", ניסה להסביר מוטי אלבוים מחברה קדישא בשיחה עם חדשות 2.

בעיריית כפר סבא טוענים כי עבודות השיפוץ נעשו בפיקוח של חברה קדישא, אך מביעים צער על המעשה. "לצערנו נעשתה טעות, אנחנו מתנצלים בפני המשפחה", כך בתגובת העירייה.