חשש לעומסים כבדים בנתב"ג

בעקבות פתיחת המרחב האווירי באירופה וחידוש הטיסות ברחבי היבשת, נערכים בנתב"ג לעשרות אלפי ישראלים שלא הגיעו ליעדם וכעת יגדשו את המקום. אז איפה אפשר עכשיו להמריא ולנחות? כאן התשובות

חוזרים לשגרה: אחרי ימים ארוכים של המתנה מורטת עצבים נפתחים עוד ועוד שדות תעופה ברחבי אירופה ונוסעים רבים נושמים לרווחה - גם בישראל.

הבוקר כבר המריאו טיסות מנתב"ג לפריז, מארסיי, ברצלונה, מדריד, פרנקפורט, מינכן, קייב, מוסקבה, סופיה, אתונה, וינה, בודפשט, ציריך וללונדון.

כעת, עם פתיחת המרחב האווירי, נערכים בנתב"ג לעומסים כבדים ומצפים שלא פחות מ-47 אלף ישראלים שעדיין לא הגיעו ליעדם יעברו בטרמינל 3 בימים הקרובים. "אנחנו כבר נערכים לאפשרות ששדות תעופה באירופה ייפתחו, ומבחינתנו - גם מבחינת כוח אדם וגם מבחינת הסידורים האחרים הנדרשים, אנחנו מוכנים לתהליך של היחלצות", אמר קובי מור, מנכ"ל רשות שדות התעופה, לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם מיכה פרידמן בגלי צה"ל .

עם זאת ביקש מור להרגיע את החששות והדגיש : "אני מאמין שנהיה מוכנים לתת את כל השירותים הנדרשים לחברות".

במקביל העריך שמואל קנדל, מנהל נתב"ג, כי בניגוד למדינות אירופה בהן הלחץ יימשך בשבוע הקרוב - בישראל ישתחרר העומס עד מחר. כמו כן ממליץ קנדל לנוסעים להתעדכן לגבי השינויים האחרונים לפני הגעתם לטיסה. "כדאי ליצור קשר עם חברת התעופה ורק אחרי בירור איתה מומלץ להגיע לשדה", אמר
לתכנית הבוקר של קשת.

הלילה נחתה לראשונה מזה שישה ימים טיסה ראשונה בשדה התעופה הית'רו שבלונדון לאחר שבריטניה הודיעה על פתיחת שדות התעופה החל מחצות וחידוש הטיסות ברוב המרחב האווירי של הממלכה. במקביל פתחה גם פולין את השמיים לאחר ימים ארוכים ומורטי עצבים.

מלבד שתי המדינות הללו, כעת מתנהלת התעופה כסדרה באוסטריה, בלגיה, בוסניה, בולגריה, הונגריה, איטליה, רומניה, רוסיה, צ'כיה, טורקיה והולנד. צרפת, שוודיה, גרמניה ושוויץ פתוחות להמראות רק באופן חלקי, אך בהמשך היום גם בהן צפויה להתחדש תנועת הטיסות באופן מלא.

ולמרות האווירה האופטימית, בנמלי התעופה באירופה עדיין חוששים כי ייקח עוד זמן עד לחזרה לפעילות שוטפת וסדירה. זאת, משום שמרבית המטוסים עדיין לא ערוכים לטיסה לאחר שקורקעו בימים האחרונים, וכן בגלל שחברות התעופה עדיין לא יודעות באיזה סדר לשלוח את הנוסעים ליעדיהם. ההערכה היא כי ראשונים לטוס יהיו אלו עם הכרטיסים העדכניים ביותר, ורק לאחר מכן יפוצו אלו שהיו אמורים לטוס כבר לפני מספר ימים.

מי יפצה את הנוסעים?

בעקבות הדיווחים על תנועת המטוסים המתחדשת מתחילים להישמע קולות בנוגע לפיצויי הענק בעקבות ההפסדים שגרם ענן האפר. סגן נשיא האיחוד האירופי סים קאלאס, כינס אתמול מסיבת עיתונאים בנושא, במהלכה הדגיש כי חברות התעופה הן אלה שצריכות לספק פיצויים לנוסעים.

לטענתו, על מדינות האיחוד האירופי לוודא כי חברות התעופה אכן יעבירו את הכספי הפיצוי לתיירים הרבים שנתקעו ביעדים שונים באירופה. בנוסף, הוא רואה בהן אחראיות לפתיחת וסגירת המרחב האווירי. קאלאס ציין כי האסון עימו התעשייה מתמודדת הוא החמור ביותר מהאסון שחברות התעופה ספגו בעקבות פיגועי ה-11.9 בניו יורק.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק


משבר אווירי - סיקור מיוחד:

תיעוד מיוחד: ענן האפר - מלמעלה

ענן האפר מאיים על איטליה וספרד

האו"ם: ענן האפר - סכנה בריאותית

המשבר האווירי הגדול מאז 11/9

ענן אפר וולקני מאיים על אירופה