מה אתם איחלתם למדינת ישראל?

לרגל חגיגות יום העצמאות ה-62 למדינת ישראל, ביקשנו מגולשי חדשות 2 בפייסבוק לכתוב ברכה למולדת האהובה. אז מה אתם מאחלים למדינה בת 62 שמתנהגת לפעמים כמו ילדה בת 5? כל התשובות - והאיחולים - כאן

מה מאחלים למדינה בת 62? (רויטרס)

מדינת ישראל כבר בת 62 ולאזרחיה יש לא מעט מה לומר למי שמזמן כבר לא ילדה - אבל עברה חוויות שיכולות למלא אינספור ספרי היסטוריה. לרגל האירוע החגיגי ביקשנו מגולשי חדשות 2 בפייסבוק לכתוב לנו מה הם מאחלים למולדת האהובה.

אז רבים מהמברכים, מטבע הדברים, ביקשו שקט ושלום. "מדינה אחת, ארבע גבולות, שבע מלחמות, 7.5 מיליון תושבים, גיל 62 בלבד ומיליארד תקוות לשנים ורודות נטולות איומים מלחמות ולחצים, עידנים של שקט רוגע ושלווה, ויובלים של שגשוג כלכלי, חברתי, חינוכי", סיכמה בפואטיות ענת פיליפו את מה שרבים מכם ציינתם. "נאחל למדינתנו הקטנה את כל אלה וזה כאילו איחלנו את זה לעצמנו, כי אנחנו המדינה - והמדינה היא אנחנו".

אך יותר מכל הביעו הגולשים את תקוותם שבשנה הקרובה משפחה אחת, שכבר לא ישנה כמעט ארבע שנים, תוכל סוף סוף לחייך. "אני מאחל לעם ישראל לשמוע בחדשות את המילים שהכי ירגשו את כולם: 'גלעד חזר הביתה'", כתב עדן דרעי בשם כולנו. "שלוש מילים פשוטות שיעשו לכל מדינת ישראל שקט ושלווה".

מאיה הרטוגס, טל רצון ומור סיגרון מאסו בשחיתות הציבורית וחולמים על פוליטיקה נקייה. אורי באר רוצה יום בלי צעקות ותאונות דרכים, ובמקום זאת הוא מעוניין "לשמוע על מכבי תל אביב לוקחת אליפויות כמו דגים".

ויש מישהי עם בקשה קצת פחות רצינית שבוודאי תשמח לא מעט יושבים בציון. "שהאחים ג'ונאס יבואו לבקר כאן", מאחלת הגולשת, שאת תגובתה ואת תגובות רבים אחרים תוכלו למצוא בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק