שכב פצוע בתעלה במשך 15 שעות - ואיש לא שמע

דרמה בנתיבי איילון: צעיר בן 22 נפל בנסיבות לא ברורות לתעלת המים המפרידה בין הנתיבים מגובה 5 מטרים ונפצע באורח בינוני. הפצוע שכב בתעלה, כך סיפר בחקירתו, במשך 15 שעות - אך איש לא שמע את זעקותיו. רק היום הוא נמשה על ידי כוחות ההצלה ופונה לבית החולים. במשטרה בודקים כעת אם מדובר בתאונה או באירוע פלילי

בעוד עם ישראל חוגג את יום העצמאות, שכב צעיר בן 22 כשהוא פצוע במשך 15 שעות ארוכות בתעלה המפרידה בין נתיבי איילון בת"א וזעק לעזרה - אך איש לא שמע את זעקותיו.

רק לאחר שעובר אורח הבחין בו במקרה מוטל על הקרקע ומיהר להזעיק עזרה, חולץ הצעיר מן התעלה כשמצבו מוגדר בינוני. טרם התבררו נסיבות המקרה ובמשטרה בודקים כעת אם מדובר באירוע על רקע פלילי או בתאונה. בין היתר נבדקת במשטרה האפשרות שהצעיר היה בגילופין וזו הסיבה לנפילה לתוך התעלה העמוקה.

כוחות החילוץ שהגיעו לזירת האירוע בסמוך לתחנת הרכבת "ההגנה" הצליחו לבסוף לחלץ את הצעיר מהתעלה שעומקה כחמישה מטרים. למקום הוזעק גם מנוף של מכבי האש ובשל כך נסגרו שניים מהנתיבים לתנועה, מה שהוביל לעומסים בכביש מספר 1 ממחלף גנות עד למחלף קיבוץ גלויות.

"חילוץ מורכב מאד מהתעלה"

להב אריה אהרון, ממכבי האש – ת"א יפו, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "היה חילוץ מורכב מאד שארך כשעתיים. ניסינו למצוא מקום בו נוכל להרים עם המנוף את הפצוע מהתעלה. צוות החילוץ ירד רגלית לתוך התעלה, חיברנו אותו למנוף, ואז העלינו אותו כשהוא שוכב באלונקה לגובה הכביש".

"כשהגענו לשם הוא היה מחוסר הכרה", הוסיף איש מכבי האש, "לאחר שהתחיל החילוץ הוא שב להכרה וסיפר שנפל לתעלה ושכב שם שעות".

צוותי מד"א העניקו לצעיר טיפול רפואי במקום, ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים "איכילוב" בת"א במצב בינוני כשהוא סובל משברים בגפיםו וחבלות. בחקירתו במשטרה סיפר הצעיר שהוא שהה לא פחות מ-15 שעות בתוך התעלה וזעק לעזרה - אך אף אחד לא שמע ובא לעזרתו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק