צפו במפגן יום העצמאות של צה"ל במלואו

המפגן המסורתי של חיל האוויר וחיל הים בשמי ומול חופי המדינה משך מאות אלפי בני אדם, שנהנו מהתצוגה המרהיבה של מטוסי הקרב, המסוקים, מטסי הפוגות האווירובטיים וגם ספינות הטילים והצוללות של חיל הים ששטו קרוב במיוחד לחוף. גם מטס של מטוסי בואינג של אל-על השתתף בתצוגה. צפו במפגן החגיגי במלואו

מדינת ישראל חוגגת עצמאות, וכמיטב המסורת - גולת הכותרת של החגיגות היא כמובן המפגן של צה"ל, שציין את יום העצמאות ה-62 לישראל במטס מיוחד ובמשט ראווה, בכל רחבי הארץ ולאורך החופים.

אל עשרות כלי הטיס וכלי השיט של חיל האוויר וחיל הים הצטרפו השנה גם ארבעה מטוסי נוסעים של חברת התעופה אל-על שחגו בגובה נמוך בשמי הארץ להנאת הצופים.

חגיגות העצמאות של חיל האוויר כללו חמישה מטסים היקפיים של מטוסי ומסוקי החיל בשמי הארץ. מטס המסוקים כלל שלושה מסוקי יסעור, מטס נוסף שהורכב משלושה מטוסי "קרנף" ומטס מטוסי קרב שהורכב ממטוס "ראם" (בואינג), שלושה מטוסי "בז" (F-15) חמישה מטוסי "ברק" (F-16) וחמישה מטוסי "סופה" (F16-I).

מטס המסוקים עבר במרכז הארץ בין השעות 11:00-12:00 בבוקר, בין היתר מעל שמי ירושלים, רחובות, תל אביב וחדרה. באותה העת חלף מטס מטוסים בשמי דרום הארץ. מופע אווירובטי נערך מעל בית הנשיא בירושלים ומעל בנייני האופרה בתל אביב.

משט הראווה של חיל הים כלל כ-12 כלי שייט מסוגים שונים ביניהם ספינות טילים, אוניית פיקוד ימי, דבורות וכלי שיט לביטחון ימי. המשט יצא בשעה 10:00 בבוקר מנמל חיפה, עבר בשעה 12:00 מול חופי הרצליה והמשיך הלאה אל חופי תל אביב. ספינות חיל הים חלפו בשעה 14:00 בצהריים מול אשדוד וסיימו את המשט בשעה 15:00 מול חופי אשקלון.

מלבד משט הראווה בחופי הים התיכון, קיים חיל-הים משט נוסף במפרץ אילת בין השעות 10:00-13:00. במשט הראווה מול חופי ישראל השתתף גם מסוק "עטלף", מסוק סיור ימי הנוחת על ספינה.

גם אל-על השתתפה בחגיגה

טייסיה של חברת התעופה אל-על, המנועים מלטוס לאירופה בימים אלה בשל המשבר האווירי, שמחו בוודאי להשתתף בחגיגה הלאומית עם מטס אווירי מיוחד. במטס השתתפו ארבעה מטוסי בואינג: מטוס "ג'מבו" מדגם 747-400 (שנקרא "ירושלים" והוביל את המטס), מטוס "אשקלון" מדגם 777, מטוס "כרמל" מדגם 767 ומטוס "דליית אל-כרמל" מדגם 737.

ארבעת המטוסים טסו במבנה בגובה של כאלף רגל לאורך קו החוף מנהריה ועד אשקלון ומשם חזרה לאורך קו החוף עד נתניה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק