עם ישראל יצא לטייל - ונתקע בפקקים

מאות אלפים יצאו לנפוש בפארקים וביערות, רבים מהם נתקלו בפקקי ענק. הפארק הלאומי באשקלון התמלא עד אפס מקום ובשלב מסוים הופסקה הכניסה אליו. גם חניון רמת דוד התמלא וכן כל חופי הכנרת. אדם נפל לתעלת המים בנתיבי איילון ובמקום עומסי תנועה

עם ישראל יצא בהמוניו לטייל בחיק הטבע אך כמובן בדרך - נתקע גם בפקקי ענק. עומסי תנועה כבדים נרשמים בכבישי הארץ, ונדמה כי מזג האוויר השרבי אינו מצליח להרתיע את המטיילים והממנגלים.

ממשטרת התנועה נמסר כי עומסי תנועה כבדים מורגשים סמוך לבסיסי חיל האוויר שפותחים את שעריהם בפני מבקרים. פקקים כבדים מדווחים מכיוון בסיס רמת דוד, תל-נוף והמרכז ללימודי משטרה אליו הגיעו כבר יותר מעשרת אלפים בני אדם. בנוסף, יותר מ-15 אלף איש ביקרו משעות הבוקר בבסיס חיל הים בחיפה.

עומסי תנועה נוספים נרשמו בכביש 411 מבית אלעזרי לכיוון מזכרת בתיה, בכביש 2 ממחלף השלום עד מחלף ינאי, צומת להבים שבכביש 40 עמוסה לכל הכיוונים, כביש 3 עמוס מצומת לטרון ועומס כבד דווח מהיציאות מכביש 1.

בכביש 4 נרשמים עומסים מגן רווה לחולות ובהמשך מרעננה צפון לצומת דרור. בנתיבי איילון עמוס מתחת לגשר לה גרדיה בשל תאונת דרכים. עומס נרשם גם בכביש 75 מצומת נהלל לרמת דוד.

אדם נפל לתעלת המים שבמרכז נתיבי איילון, סמוך למחלף קיבוץ גלויות. האיש נפל מגובה של חמישה מטרים ומצבו לא ברור. כוחות הצלה הוזעקו למקום בניסיון לחלצו. בכביש מספר 1 ישנם עומסי תנועה ממחלף גנות לכיוון לה גרדיה בשל הימצאות מנוף החילוץ.

פארקים נסגרו למטיילים

"עם ישראל יצא בהמוניו לטייל", אמר הבוקר עוזי ברזילי לחדשות 2, מנהל חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. "יש כאלו שהקדימו השכם ויצאו כבר בבוקר לטייל בגנים ובשמורות", אמר והוסיף, כי לא כולם עושים את הפיקניק המסורתי וכי יש רבים שגם מטיילים.

הפארק הלאומי באשקלון מלא עד אפס מקום ולכן לא תותר כניסת כלי רכב נוספים למקום. גם חניון רמת דוד מלא והמשטרה מבקשת שלא להגיע למקום.

כדי לעשות קצת שמח למטיילים, פתחה רשות הטבע והגנים שני גנים לאומיים ללא תשלום לציבור, את הקסטל ואת יחיעם, שבהם יש דגשים על מורשת קרב בתקופת מלחמת העצמאות.

בשל תנאי השרב שישררו במהלך היום, ביקש ברזילי לשים דגש על נושא החום והאש. יש לשים לב לכך שהאש לא תתפשט לאזור בו יש צמחייה או קוצים, וגם המטיילים מתבקשים להיזהר, לשים כובע ולהרבות בשתייה. וכמובן - לאסוף את האשפה.

מאות אלפים נופשים ביערות

מאות אלפי מטיילים גודשים בשעות אלו את היערות, הפארקים והחניונים המוסדרים של קרן קימת לישראל. במקומות רבים נרשמו עומסי תנועה עקב ריבוי המטיילים ביניהם אגמון החולה, יערות הכרמל, יער להב, יער יתיר, יער בן שמן ומקומות רבים נוספים ברחבי הארץ.