צפו: צמרת המדינה שרה בציבור לרגל יום העצמאות

במהלך המופע המרכזי לרגל יום העצמאות בבית הנשיא, הצטרפו ראשי מדינת ישראל לשירה בציבור בהשתתפות ריקי גל ויזהר כהן. ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ברק ואפילו הרמטכ"ל גבי אשכנזי נתנו קולם בשיר - והתוצאה... מעניינת במיוחד. צפו במופע המלא

ישראל חוגגת 62 שנות עצמאות ונשיא המדינה שמעון פרס אירח הבוקר את הצמרת המדינית-בטחונית במופע יום העצמאות המרכזי בבית הנשיא. בטקס שהועבר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי וכל אלופי המטה הכללי בהווה ובעבר.

לאחר מטס כבוד חגיגי של מטוסי ומסוקי קרב וסקירת שורות 120 החיילים המצטיינים, ניתן האות והמופע המרכזי יצא לדרך על מדשאת בית הנשיא בהנחיית אבי קושניר, וכאן נכונה לכולם הפתעה - כל הצמרת שרה.

כוכבים נולדים

במסגרת המופע "שרים עצמאות עם הנשיא" בחרו הנשיא, הרמטכ"ל, ראש הממשלה ושר הביטחון את שירי העצמאות האהובים עליהם וישירו אותו בגרון ניחר יחד עם תזמורת צה"ל כשברקע מלווים אותם ריקי גל, יזהר כהן וגלעד שגב.

זו הפעם הראשונה שנערך אירוע כזה, ואת השיר הראשון התכבד לשיר המארח - נשיא המדינה שמעון פרס, ששר את "אנשים טובים באמצע הדרך" של נעמי שמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ לעזוב את האירוע מוקדם כדי שיספיק להגיע לגמר חידון התנ"ך העולמי, בו משתתף בנו יאיר. נתניהו עזב לא לפני ששר את "ציוניוני הדרך", כי כולנו נמצאים במסע גדול של העם והמדינה. נתניהו נזכר בשרותו הצבאי בו היה הולך במסעות הצבאיים ברגל.

שר הביטחון אהוד ברק הודה בחיבתו הרבה לשירה, ובחר לשיר את "מרדף": השיר הזה נחת עלינו בעיצומה של תקופת המרדפים לפני 40 שנה", הסביר ברק את בחירתו בשיר של נחום הימן למילותיו של ירון לונדון.

אשכנזי מחכה לחיקוי ב"ארץ נהדרת"

גם מקומו של הרמט"כל לא נפקד, והוא שר את "מלכות החרמון". למה אתם שואלים? "קודם כל חשבתי מה ארץ נהדרת יעשו מזה", הסביר רב אלוף אשכנזי.

ואם באמת ארץ נהדרת מחפשים חומרים, מצאנו כמה בשבילם: השירים התמימים למראה היו בעלי אופי נפיץ. הנשיא שר על איך בסוריה צעד הפלמ"ח, יזהר כהן שר את "ירושלים", וכולם שרו את "רבותיי ההיסטוריה חוזרת" – בה מופיע המשפט "כן, הכושי יכול כבר ללכת, כי הכושי עשה את שלו".