מדריך אירועים ובילויים ליום העצמאות

עדיין לא החלטתם מה לעשות במהלך החג? עדיין לא מאוחר להצטרף לכמה אירועים, כמו מצעד המחולות המסורתי ברעננה, מירוץ האופניים ביבנה ומבחר טיולים שמציעה קק"ל. רוב הישראלים יבלו את היום במנגל: שלושה מכל ארבעה ינפנפו מעל הגחלים

מחפשים בילוי ליום העצמאות? הנה המדריך לאירועים המרכזיים ברחבי הארץ שתוכלי לצפות בהם ואף לקחת בהם חלק.

ביבנה תוכלו להצטרף למסע האופניים העממי השנתי שנערך בעיר. ברעננה ייערך אחר הצהריים מצעד המחולות – האירוע העירוני המסורתי של יום העצמאות, שהשנה יהיה בסימן "קרנבל מחולות סובב עולם".

אירועי יום העצמאות המרכזיים בבירה ייערכו אחר הצהריים בשדרות ממילא בעיר – שם מציעים למבקרים עשרות בדרנים, אמנים ולהטוטנים שיספרו את סיפורו של חוזה המדינה הרצל.

למטיילים, מציעה הקרן הקיימת לישראל להגיע לטיול עצמאות בכביש הצפון – טיול שמספר את סיפורה של חניתה, ואת סיפור הסכם סייקס-פיקו – יש להירשם מראש. ולאירועים נוספים שעורכת קק"ל בכל הארץ, ניתן להתקשר למספר 1-800-350-550.

וכמובן – בסופו של דבר, רוב האנשים ככל הנראה יחגגו במנגל המסורתי. שלושה מכל ארבעה ישראלים מתכוון היום להוציא את הבשרים מהמקפיא, להצטייד בגחלים ולצלות את הבשרים על האש. 41% מהישראלים הוזמנו לאחד, ו-36% אמרו כי הם אלה שעומדים בראש ההתארגנות למנגל, רובם גברים ובעלי השכלה תיכונית. כמו כן עלה כי אנשים מבוגרים ישארו ברובם בבית ולא יבלו במנגל המוני.

מסקר שנערך לרגל יום העצמאות עולה, כי מרבית האנשים שמתכוונים לעשות מנגל, יערכו את המנגל בחצרות ביתם של חברים או בביתם. אלה הצעירים יותר ואלה שמשתכרים פחות מהשכר הממוצע במשק, יבחרו לגדוש מחר את הפארקים העירוניים, כאשר על המנגלים שלהם יהיו בעיקר בשרים מסוג פרגית וסטייקים שונים.

יום העצמאות - סיקור מיוחד

ריבלין: "לא נתנצל על הבנייה בירושלים"

הידעתם? כך מכינים זיקוקי דינור

צפו בזיקוקים המרהיבים בעולם

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?