מיוחד ליום העצמאות: גאווה ישראלית

לרגל יום העצמאות ה-62 - בואו נעשה לנו חג וניזכר במגוון הישגים שהביאו לנו, איך לא - גאווה ישראלית. מפרס הנובל ההיסטורי בכימיה של פרופ' עדה יונת, דרך פרס לסרט "לבנון" ועד הישראלי הראשון שלנו בליגת הכדורסל הטובה בעולם

אנחנו כישראלים מאוד אוהבים להתלונן. אבל לרגל יום העצמאות ה-62 - בואו נעשה לנו חג וניזכר במגוון הישגים שהביאו לנו, איך לא - גאווה ישראלית.

בין ההישגים ניתן למנות את פרס נובל בכימיה שקיבלה פרופ' עדה יונת ממכון ויצמן. "המלך הזה מאוד מאוד התרשמתי ממנו. כולם אמרו לא הוא לא מדבר, אבל הוא מדבר, הוא נחמד", אמרה יונת על מלך נורבגיה שהעניק את הפרס, תוך התרגשות מכך שכולם פתאום רוצים להיות כימאים. ומי לא יודע עכשיו מהם הריבוזומים?

עומרי כספי מרחובות מביא גאווה בתחום הספורט כשהפך לישראלי הראשון ב-NBA, כשחקן הסקרמנטו קינגס. "אני מקווה מאוד שילדים יחלמו על המקום הזה, כי זה אפשרי", אמר כספי מביתו שבקליפורניה.

ועכשיו כולם ביחד: סנ...סציה! נבחרת ישראל עושה היסטוריה ועולה לחצי גמר גביע הדיוויס. "כל הנברת הזאת זו נבחרת של פטריוטים שאוהבים לשחק בשביל המדינה, בשביל הדגל. עם קהל כזה הדמעות ירדו לבד", אמר בהתרגשות יוני ארליך.

גם בקולנוע מקומה של ישראל לא נפקד עם זכיית הסרט "לבנון" בפרס אריה הזהב בפסטיבל הקולנוע בוונציה. הגר פיינר היא אלופת העולם באגרוף במשקל זבוב, גם מועמד לגראמי היה לנו - הקליפ של אורן לביא ועוד מבחר הישגים. צפו ב-4 דקות ו-11 שניות של אופטימיות.