ישראל חוגגת 62 שנות עצמאות

מיליוני ישראלים יצאו לבימות הבידור במרכזי הערים, ונהנו מהופעות של מיטב האמנים תוך כדי ניסיון בלתי פוסק להימנע ממטחים של ספריי שלג וממכות בעזרת פטישי הפלסטיק. לאחר ההופעות, יתפנו 77% מהישראלים לעשות מחר מנגל בפארקים הציבוריים ברחבי הארץ. חג עצמאות שמח

כמיטב המסורת, עם סיום טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, יצאו היום מיליוני ישראלים לבימות שהוקמו במרכזי הערים לקראת חגיגות יום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל. גם מקומם של הדוכנים המסורתיים לא נפקד השנה מהרחובות המסורתיים, והחוגגים נהנו להתיז ספריי שלג האחד על השני, ולהכות האחד את השני בפטישים מפלסטיק הנושאים את סמל המגן דוד.

בכיכר רבין שבת"א התאספו אלפי חוגגים לחגיגה השנתית של ריקודי עם ושירי ארץ ישראל. את המופע השנה הובילו הזמר יהורם גאון, והזמרות אילנית ושרהל'ה שרון. גם באירוע המרכזי בבירה ירושלים, התמקדו השנה בשירי ארץ ישראל והלהקות הצבאיות. החגיגות שם החלו מיד בסיום טקס הדלקת המשואות, והערב הגיעו חוגגים רבים לרקוד לשירים עבריים.

מחר, צפויים מילוני ישראלים לעבור מבימות ההרקדה וההופעות, אל הפארקים הלאומיים והגנים הלאומיים, שם יקיימו מנגלים רבים ויצלו טונות רבות של בשר. מסקר שנערך, התגלה כי 77% מהישראלים יקיימו השנה מנגל, והבשרים המועדפים יהיו כמו בכל שנה הפרגיות והסטייקים. ברשות הטבע והגנים נערכים לקבלת המבקרים הרבים, ומבקשים מהקבוצות שיגיעו מחר לעשות "על האש", לשמור על הניקיון.

יום העצמאות נפתח בטקס הדלקת המשואות

ראשי המדינה וכוחות הביטחון הגיעו לטקס השנתי, שבעצם מסיים את ציונו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ונותן את האות לפתיחת חגיגות העצמאות. אל"מ דוד רוקני, מפקד הטקס, וסגנו רנ"ג צדוק שוקר, הצעידו 62 דגלנים, קצינים ונגדים בצה"ל שיצרו במפגן מרשים צורות שונות המבטאות את קיבוץ הגלויות שנעשה במדינת ישראל.

יו"ר הכנסת רובי ריבלין, האישיות הפוליטית הבכירה שנשאה דברים בטקס, הבהיר בדבריו כי מדינת ישראל אינה מתכוונת לוותר על אחדותה ושלמותה של ירושלים, כבירת העם היהודי. "לא תהיה שותפות עם התובעים מאיתנו, לעמעם את זהותה הציונית של המדינה", אומר ריבלין, "לא נתנצל על כיבוש קטמון, יפו או צפת, לא על שחרור חברון, ולא על בניינה של ירושלים בירתנו". הוסיף כאשר קולו רועד כתוצאה מההתרגשות העצומה בה היה שרוי.