הנשיא פרס: "נדע להשיב מלחמה - ולגבור"

פרס העניק אותות הצטיינות ל-120 חיילים במסגרת המופע המרכזי ליום העצמאות ה-62. הרמטכ"ל אמר בנאומו בטקס: "נדע להרחיק מלחמה מן הארץ ואם היא תפרוץ ננצח בה את הקמים עלינו". צפו בטקס המלא

ישראל חוגגת 62 שנות עצמאות ונשיא המדינה שמעון פרס מארח את הצמרת המדינית-בטחונית במופע יום העצמאות המרכזי בבית הנשיא. בטקס שהועבר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי וכל אלופי המטה הכללי בהווה ובעבר.

הנשיא פרס פנה לחיילים המצטיינים ואמר: "אתם, בניו של עם קטן, נושא גדולה. אתם מדינת ישראל. אתם, הורים, בנות ובנים, אתם, בנינו הלובשים מדים, יהודים ולא יהודים. אתם יוצרי תקומה ועושי היסטוריה, במו ידיכם".

"אתם, שבאתם לישראל מקרוב ומרחוק, אתם אחינו בתפוצות הדואגים לשלומנו, אתם היודעים שאנו חולמים ולוחמים שלום, אתם היודעים שאנו חפצי חיים ועמידים בכל מצב, וכשצריך, להשיב מלחמה -ולגבור", דברי הנשיא.

אחריו אמר הרמטכ"ל גבי אשכנזי: "איתכם ועם שכמותכם יכול עם ישראל לדעת כי יש לו שומר ומגן היכול לכל אתגר, לרדוף שלום ולהרחיק מלחמה מן הארץ ואם היא תפרוץ ננצח בה את הקמים עלינו".

כוכבים נולדים

האירוע נפתח במטס כבוד חגיגי של מטוסי ומסוקי קרב ולאחריו סקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורות 120 החיילים המצטיינים. עם סיום המסדר ניתן האות והמופע המרכזי יצא לדרך על מדשאת בית הנשיא בהנחיית אבי קושניר.

במסגרת המופע "שרים עצמאות עם הנשיא" בחרו הנשיא, הרמטכ"ל, ראש הממשלה ושר הביטחון את שירי העצמאות האהובים עליהם וישירו אותו בגרון ניחר יחד עם תזמורת צה"ל כשברקע ליוו אותם כמה זמרים.