מיקי גולדווסר: "לא חוגגת עצמאות בלי גלעד שליט"

אמו של אהוד גולווסר ז"ל שמציינת יום זיכרון שני כאם שכולה, כועסת דווקא מתוקף היותה אזרחית מדינת ישראל. "ביום כזה שנזכרים בגבורה של בנינו, אנו נאלצים לשמוע גם על שחיתות שלטונית, שמהווה דוגמא שלילית לאזרחים הפשוטים", היא זועמת ומדגישה: "העובדה שעדיין לא החזירו את גלעד הביתה היא אות קלון למדינת ישראל"

מיקי גולדווסר, אמו של אהוד גולדווסר ז"ל שנחטף ונרצח על ידי החיזבאללה ביולי 2006, מציינת היום את יום הזיכרון השני מאז הוחזר הארון עם גופת בנה לארץ לפני כשנתיים. מלבד היותה אם שכולה, גולדווסר מבקשת להביע את כעסה על ההתנהלות השלטונית על רקע חגיגות יום העצמאות ה-62 למדינת ישראל.

"אני מרגישה סערת רגשות על האטימות וכעס על איבוד הדפוס של הצבר שהקים את מדינת ישראל וזה מעורר בי הרבה תהיות ושאלות", אמרה הבוקר גולדווסר בראיון לערוץ החדשות. "דווקא היום, לצד סיפורי הגבורה שאנחנו שומעים על בנינו, מדווחים על סיפורי שחיתות שמתפשטים במדינה, ועל הון, שלטון ודת ששולטים בנו ללא מצרים".

השלטון המושחת מהווה השראה לאזרחים

"הציונים לא חלמו שהשלטון יתפח לממדי ענק על חשבון הציבור", ציינה גולדווסר בהתייחסות לפרשת הולילנד שנחקרת בתקופה האחרונה. "השחיתות הזו מתפרשת על כל כך הרבה אנשים ברמות הגבוהות של השלטון, והאזרחים אומרים לעצמם 'אם הם יכולים למה אנחנו לא. במקום להוות את הדוגמא ואת הנתינה ואת הערכים, הם אלה שהופכים את היוצרות על פיהם".

לדברי גולדווסר יש הבדל עצום בין הישיבה בארץ לבין העצמאות שאותה אנחנו "מתיימרים" לחגוג היום. "בעיניי, להתיישב במדינה הזאת משמעותה לתקוע את מקל הנדודים היהודי עמוק באדמה ולהצמיח אותה", סיפרה גולדווסר על תחושותיה. "אני מתחילה להרגיש שגם פה מתחילים להוריד לי את הראש. איך קורה שאנחנו מאבדים את האחיזה שלנו במדינה? אנחנו צריכים להגדיל את האחיזה שלנו במדינה ולהשתרש בה, כדי להבטיח שלא נחזור לגולה ושלא נהיה נתונים לחסדי אחרים".

מלבד כעסה על השחיתות בקרב המנהיגים, נראה שהדבר שעמו היא מסרבת להשלים הוא התנהלותם של המנהיגים בנושא החייל החטוף גלעד שליט, שנחטף מספר שבועות לפני בנה. "זה אות קלון למדינת ישראל, פשוט לא ייתכן שבמשך ארבע שנים עדיין לא החזירו את גלעד", אמרה גולדווסר בזעם. "אני לא יכולה לחגוג את חג העצמאות - זו פשוט לא עצמאות בעיני".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק