מחאה בי-ם: הולילנד הפכה לגבעת הגנבים

פרשת הולילנד ממשיכה לעורר את זעמם של תושבי ירושלים: אחרי פרסום החשדות נגד הבכירים שהובילו להקמת מתחם הדירות המפלצתי, החליטו מספר תושבים לשנות את שלט הפרויקט והציבו את הכיתוב "גבעת הגנבים". "הפרויקט הזה הוא אות קלון לעיר, עם או בלי השלט", אמרה אחת מתושבות העיר

מתחם הארץ הקדושה הפך ל"גבעת הגנבים": מתחם הולילנד בירושלים, שהנסיבות שהובילו להקמתו נחקרות בימים אלה במשטרה, נראה כמעט מכל מקום בעיר. אזרחים שזעמו על המבנה המפלצתי שהוקם על גבעה נישאה, החליטו לנצל את מיקומו המרכזי כדי להביע את מחאתם.

תושבים שנסעו הבוקר למרגלות מתחם הבניינים הידוע לשמצה, הבחינו בכיתוב "גבעת הגנבים" שהוצב על החומה שמקיפה את הפרויקט. על פניו, נראה שהשם החדש הוצב כמחאה על פרשת השחיתות שנחקרת בימים אלה במשטרה.

"הבניינים האלה הם אות קלון לעיר ולמנהיגיה, עם או בלי קשר לשלט שהוצב שם היום", אמרה לחדשות 2 באינטרנט תושבת העיר שהבחינה בכיתוב. "הבניינים כנראה יישארו לעמוד על הגבעה, אבל אני מקווה שהאנשים שהובילו להקמת הפרויקט המכוער והבוטה הזה יישבו בכלא".

פרשת השחיתות הגדולה בישראל

בשבועות האחרונים נחקרת על ידי היחידה לחקירות הונאה בלהב 433 פרשה העוסקת בחשדות של מתן ולקיחת שוחד ועבירות נוספות, שבמרכזה, מתחם "הולילנד". על פי החשד לווה הפרויקט לאורך שלביו, בתשלומי שוחד שנתנו באופן שיטתי לגורמים שונים בעיריית י-ם וברשויות ציבוריות אחרות, בסך כולל של מיליוני שקלים רבים, במטרה לאשר את התכנית ולהקל על היזמים בהוצאות נלוות.

מהחקירה עולה תמונה לפיה הליכי התכנון והאישור המורכבים של פרויקט "הולילנד" היו כרוכים במתן שוחד בסדר גודל של מיליוני שקלים לשורת עובדי ונבחרי ציבור בדרגים שונים במערכות השונות.

פרשת השחיתות במתחם הבנייה "הולילנד" שבירושלים, הוגדרה על ידי גורמים כפרשת השחיתות הגדולה ביותר בישראל, לאחר שעל פי החשד העבירו גורמים הקשורים לפרויקט עשרות מיליוני שקלים לבכירים בעיריית ירושלים על מנת שאלה יאשרו את בניית הפרויקט בקלות. היום נחשפות עדויות של גורמי הנדסה בעיר, ולהם ממש לא נוח עם ההחלטות שנאלצו לקבל בהנחתה.

אורי בן-אשר, ששימש באותה תקופה כמהנדס העירייה מתאר את הלחץ שהופעל עליהם. "זה הגיע לוועדה המקומית בלי הבדיקה שלנו", הוא אמר, והסביר כי ביקש מהקבלנים מודל של הבנייה המתוכננת במתחם, אך אלה פשוט התעלמו. "זה הגיע לוועדה המקומית בתהליך של המרצה, כנראה בעקבות דיבורים בין אהוד אולמרט, אז ראש העירייה, לאורי לופוליאנסקי, אז ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

לופוליאנסקי שוחרר למעצר בית - והתקבל בתשואות

אולמרט: "עושים לי רצח אופי"

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר