צפו: להקת דולפינים מול חופי הרצליה

הפתעה ציפתה היום מול חופי הרצליה: להקה בת 4 דולפינים, ששחתה בסמוך לספינות דיג, נצפתה במרחק של 6 ק"מ מהחוף - זאת במסגרת פעילות של עמותת מחמל"י. "הדולפינים אינם נוטים להתקרב לחוף, אך גם אם נתקלים בהם במרחק רב יותר - אין מה לחשוש, אינם מסוכנים לאדם", אומרים בעמותה. כך זה נראה

לא רק אנחנו נהנים ממזג האוויר האביבי: ארבעה דולפינים נצפו בשעות הבוקר בקרבת ספינות דיג גדולות, במרחק שישה קילומטרים מחוף הים שבין הרצליה לתל אביב. הדולפינים שאותרו על ידי אנשי מכון החקר ליונקים ימיים (מחמ"לי), שחו במשך כשעה וחצי לצד הספינות הגדולות, ולאחר מכן המשיכו לדרכם.

"זיהויים נעשה במסגרת הפלגת סקר של עמותת מחמ"לי ומועדון היאכטות 'סיגל'", סיפר היום לחדשות 2 באינטרנט ד"ר אביעד שיינין, יו"ר מחמל"י. "מטרת ההפלגה הייתה לעקוב אחר אוכלוסיית הדולפינים בישראל". לדבריו, מדובר היה בארבעה דולפינים בוגרים שהגיעו לשיא גודלם.

"קיימת אוכלוסיית דולפינים קבועה ששוחה מול חופי ישראל", אמר ד"ר שיינין. "את אחד מהדולפינים שנצפו היום אנחנו כבר מכירים ועוקבים אחריו זמן מה. בעשר השנים האחרונות אנחנו מנהלים מחקר על אוכלוסיית הדולפינים מול חופי ישראל".

"הדולפינים לא מסוכנים"

עם זאת, הדגיש ד"ר שיינין כי נדיר לראות את הדולפינים בשחייה רגילה, כמה מאות מטרים מול החוף. "הדולפינים אינם נוטים להתקרב לחוף, אך גם אם נתקלים בהם במרחק רב יותר - אין מה לחשוש, אינם מסוכנים לאדם", הדגיש ד"ר שיינין.

בחודש נובמבר בשנה שעברה אותרה להקה בת ארבעה דולפינים בוגרים וגור אחד, גם כן מול חופי הרצליה. חודש קודם לכן נצפתה להקה נוספת בת שישה דולפינים מול חופי תל אביב.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק