צריכים לטוס לאירופה? המדריך לאן לא תוכלו לטוס בימים הקרובים

ענן האפר הכבד שמכסה את שמי אירופה בעקבות התפרצות הר הגעש באיסלנד, גרם לסגירתם של נמלי תעופה רבים ביבשת. גם בנתב"ג בוטלו טיסות רבות ליעדים נבחרים באירופה. התעדכנו לאילו מדינות לא ניתן לטוס בימים הקרובים

בעקבות התפרצות הר הגעש באיסלנד וענן האפר העצום שנראה בשמי אירופה, גרם לסגירת המרחב האווירי הגדולה ביותר באירופה אי-פעם, בתקופת שלום ביבשת. גם בישראל בוטלו טיסות רבות ליעדים רבים באירופה, כתוצאה מהתפרצות הר הגעש.

טיסות לכל יעד בבריטניה בוטלו לחלוטין, ושדות התעופה במדינה סגורים גם היום; כך גם בנוגע לבלגיה, פולין וחלק ממדינות סקנדינביה - כל הטיסות בוטלו, ונמלי התעופה נסגרו לעת עתה; כל הטיסות להולנד בוטלו אף הן.

פתרונות חלופיים: רכבת או רכב שכור

בצרפת נסגרו כל נמלי התעופה בצפון צרפת, לרבות פריז, החל מהשעה 23:00 הלילה, ולכן לא ייצאו טיסות ליעדים במדינה גם היום; כל מי שמחזיק בכרטיסי טיסה ליעדים שונים בסקנדינביה ייאלץ גם כן להישאר בבית; שיבושים כבדים צפויים ביממה הקרובה גם בשוויץ. החשש כעת הוא שגם נמלי התעופה של גרמניה ייסגרו.

לנוסעים שצפויים לטוס ביומיים הקרובים לאירופה מומלץ שלא להגיע לנמל התעופה בן גוריון, ולהתעדכן בבית מול חברות התעופה ובאתר האינטרנט של רשות שדות התעופה. מספר חברות תעופה הציעו לנוסעים פתרונות חלופיים - כמו לנחות בנמל התעופה בפרנקפורט ומשם לקחת רכבת או רכב שכור ליעד הנבחר. חוסר הסדר והוודאות מורגש בנמלי תעופה רבים בעולם.