אולמרט נחת בנתב"ג מבלי שהמתינו לו חוקרים

אולמרט היה אמור לשוב לארץ בסוף השבוע, אך בשל פרסום שמו בהקשר פרשת הולילנד הוא הקדים את שובו. לראש הממשלה לשעבר לא המתינו חוקרי משטרה והוא נכנס למכונית שהמתינה לו עם נחיתתו. אתמול נעצר ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי

ראש הממשלה אהוד אולמרט נחת הלילה בנמל התעופה בן גוריון. אולמרט היה אמור לשוב לארץ בסוף השבוע, אך בשל פרסום שמו בהקשר פרשת הולילנד הוא הקדים את שובו. לראש הממשלה לשעבר לא המתינו חוקרי משטרה והוא נכנס למכונית שהמתינה לו עם נחיתתו.

בהודעה שפורסמה אתמול מטעמו נכתב: "נוכח הפרסומים בימים האחרונים, שרק הולכים וגוברים, לפיהם המשטרה מעוניינת לחקור את אולמרט לגבי מעורבותו כביכול בפרשת הולילנד, החליט אולמרט לקצר את נסיעתו. כולנו כבר ראינו כיצד כותרות גדולות ונחרצות בתחילתה של חקירה משתנות מקצה לקצה לאחר זמן, כאשר העובדות האמיתיות מתחילות להתברר".

"תאמו לי חקירה"

בתחילת השבוע שלח אולמרט לפרקליטות מכתב באמצעות עורך דינו אלי זהר. במכתב הוא ביקש לתאם עבור אולמרט הגעה לחקירה. במכתב ציין זהר כי אולמרט דוחה את ההאשמות מכל וכל.

"בימים האחרונים שורבב שמו של מר אולמרט לחקירה המתנהלת על ידי משטרת ישראל, אשר אודותיה דווח בהרחבה בכלי התקשורת", נכתב במכתב לפרקליטות. "מר אולמרט דוחה מכל וכל את ההאשמות המרומזות המיוחסות לפעילותו בעניינים שונים נשוא החקירה, שהודלפו לכלי התקשורת".

"כדי למנוע כל אי הבנה, אבקש להודיעך כי עם שובו מחו"ל יגיע מר אולמרט לכל חקירה אם יתבקש לכך, כפי שעשה פעמים רבות, הן כראש ממשלה והן לאחר מכן", כותב זהר וממשיך: "אעריך אם תמצא לנכון לתאם עמי הגעת אולמרט לחקירה, כפי שנהוג היה בעבר".

אמש: לופוליאנסקי נעצר

ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בהולילנד. המעצר הזה לא הפתיע את החשוד והיה צפוי. מוקד החקירה עובר עכשיו מנותני השוחד למקבלי השוחד. מדובר בבכירים לשעבר בעיריית ירושלים ובבכירים במנהל מקרקעי ישראל. המעצר היום יוכל לשפוך אור בקרב החוקרים על ההתפתחות של הפרשה.

לפי החשד, אורי לופוליאנסקי קיבל הן בתפקידו כסגן ראש העיר ויושב ראש הוועדה לתכנון והן בתפקידו כראש עיריית ירושלים, כספים שהוסבו לתשלומי תרומות ליד שרה המוערכים במיליוני שקלים.

בנוסף לופוליאנסקי חשוד שקיבל לידיו 30 אלף דולרים אותם העביר לפעילים שעסקו בקידומו לתפקיד ראש עיריית ירושלים. בתמורה לכספים האלה, לופליאנסקי חשוד שסייע ליזמים שעמדו מאחורי פרויקט "הולילינד" בירושלים וחסך להם מיליוני שקלים.

עם הגעתו למעצר, לופוליאנסקי נראה מחויך ולא הביע שום חשש. בשיחה קצרה שקיים עם העיתונאים אמר כי הוא לא חושש מהטענות שהועלו נגדו. מנגד, מקורביו של ראש העיר לשעבר אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי הם קיבלו בהלם את המעצר וכי הם קושרים בין שובו של אולמרט לישראל לבין מעצרו של לופוליאנסקי.

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"